Кафедра охорони материнства та дитинства

Кафедра охорони материнства та дитинства заснована у 2001 році шляхом відокремлення від кафедри акушерства та гінекології медичного факультету і функціонує в складі факультетуту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки ДВНЗ «Ужгородський національний університет».

Організатором і першим завідувачем кафедри охорони материнства та дитинства був учень М.С. Бакшеєва професор М.М. Ганич.

Із 2005 року по даний час кафедру очолює професор Ю.Ю. Бобик.

Клінічними базами та місцем проведення занять є:

 

 • Ужгородський міський пологовий будинок (вул. Грибоєдова, 20 б); 
 • Закарпатська обласна клінічна лікарня ім. А. Новака, гінекологічне відділення (вул. Перемоги, 24); 
 • Ужгородська міська дитяча клінічна лікарня (вул. Ф. Ракоці 3); 
 • Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги (Грибоєдова 20В). 
На кафедрі навчаються:
 • інтерни акушери-гінекологи 1-го року навчання
 • інтерни акушери-гінекологи 2-го року навчання
 • інтерни акушери-гінекологи 3-го року навчання
 • інтерни педіатри 1-го року навчання
 • інтерни педіатри 2-го року навчання
 • курсанти акушери-гінекологи
 • курсанти педіатри
 • курсанти ЗПСМ
 • інтерни ЗПСМ

Навчання інтернів на кафедрі побудоване за Європейською кредитно-трансферною системою (ECTS) організації навчального процесу, яка заснована на оцінюванні всіх видів роботи інтерна, необхідних для досягнення цілей, зазначених у навчальній програмі, розробленій у відповідності до освітньо-кваліфікаційної характеристики (ОКХ) й освітньо-професійної програми (ОПП), і визначається кінцевими цілями вивчення акушерства і гінекології, як самостійної дисципліни.

Для набуття практики і розвитку клінічного мислення на навчальних базах Ужгородського міського пологового будинку, гінекологічного відділення Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А.Новака, Ужгородської міської дитячої клінічної лікарні інтерни знайомляться із сучасними методами діагностики та лікування, обстежують пацієнток, визначають план лікувально-профілактичних заходів заповнюють медичну документацію, беруть участь у оперативних втручаннях та веденні родів під керівництвом викладача.

Важливим методом навчання, що забезпечує творчий рівень – це залучення інтернів до  наукової роботи, сумісних публікацій із працівниками кафедри, виступи інтернів на різних форумах, навчання в магістратурі.

З 2015 року загальнокафедральною темою науково-дослідної роботи є: «Екстрагенітальна патологія вагітних та порушення розвитку дітей в умовах нестачі йоду в навколишньому середовищі».

Наукові дослідження кафедри спрямовані на зниження частоти акушерської патології, перинатальної захворюваності та смертності, профілактику невиношування вагітності, вивчення перебігу вагітності та пологів при патології щитоподібної залози, цукровому діабеті.

Медична допомога працівниками кафедри здійснюється на базах Ужгородського міського пологового будинку, гінекологічного відділення Закарпатської обласної клінічної лікарні та Ужгородської міської дитячої клінічної лікарні, яка базується на відповідних державних програмах.

Професори та доценти регулярно проводять клінічні обходи, здійснюють лікувально-консультативну допомогу населенню області, ведуть консультативний прийом на базі Обласного центру планування сім’ї, базових жіночих та дитячих консультацій м. Ужгорода. Співробітники кафедри виконують операції вищої категорії складності.

Співробітники кафедри надають  ургентну допомогу по Ужгородському міському пологовому будинку, регулярно проводять клінічні та патологоанатомічні конференції, впроваджують у практику наукові розробки кафедри та нові методи лікування згідно до Протоколів МОЗ України.

 


 

Відповідальний за інформацію: Бобик Юрій Юрійович
Дата оновлення сторінки: 29.06.2018