Кафедра онкології

Кафедра онкології була створена 1 вересня 2008 року. До цього часу існував курс онкології при кафедрі госпітальної хірургії, яка існує з 1948 року. Історія кафедри починається з перебудови Закарпатського обласного клінічного онкодиспансера, коли були побудовані окремі приміщення для новоствореної кафедри. До кафедри онкології були приєднані курс реаніматології та курс радіаційної медицини.

В історії кафедри – давні творчі зв’язки й ділові контакти з усіма онкологічними установами : ХМАПО ,ЗМАПО ,Чернівецький медичний університет ,КМАПО ім. Шупика, Харківський інститут радіології, НІР, Кримський онкологічний центр, а також із такими закордонними установами як Дебреценський медичний університет, Кошицький медичний університет, Віденський медичний університет та ін.

Наказом управління охорони здоров’я від 12 жовтня 1970 року № 559 керуючись наказами міністерства охорони здоров’я України № 372 від 22.06.1970 ” Про використання облонкодиспансеру як клінічної бази медичного факультету Ужгородського держуніверситету та надання практичної допомоги по онкології органам охорони здоров’я” облонкодиспансер затверджений клінічною базою медичного факультету. На базі онкодиспансеру працює кафедра онкології з курсами радіаційної медицини та реаніматології медичного факультету УжНУ. Очолює кафедру д.м.н., професор, «Заслужений винахідник України»,закордонний член Угорської Академії наук А.В. Русин.

На кафедрі працюють: 1 д.м.н., професор, 6 к.м.н., доцентів, 4 асистенти та старший лаборант.

На клінічній базі кафедри використовуються найсучасніші методи діагностики: магнітно-резонансна томографія, комп’ютерна томографія, відеоендоскопія, лапароскопія, радіоізотопне сканування органів та кісток, мамографія, термографія, УЗД.

Науковці кафедри очолюють обласні служби системи охорони здоров’я краю. Професор Русин Андрій Васильович – головний лікар Закарпатського обласного клінічного онкологічного диспансеру, головний позаштатний онколог УОЗ Закарпатської ОДА.

Працівники кафедри проводять навчальний процес з онкології, радіології, радіаційної медицини, анестезіології та інтенсивної терапії, екстреної та невідкладної медичної допомоги, медсестринства в онкології. З цих дисциплін видані методичні посібники. Значну роботу кафедральні працівники разом із співробітниками Закарпатського обласного клінічного онкологічного диспансеру приділяють організації і практичному втіленні сучасних методів надання допомоги хворим на онкологічні захворювання у Закарпатській області.

Кафедра приймала участь  у написанні національного підручника «Онкологія» . Викладачі кафедри проводять заняття з онкології ,радіології, анестезіології та інтенсивної терапії ,невідкладної та радіаційної медицини Навчання проводиться державною та англійською мовою.

Відповідальний за інформацію: д.м.н., проф. Русин А.В.
Дата оновлення сторінки: 05.12.2019