Анонси подій

12
квітня
11:00
588

Показ фільму Verdict 19 юриста і кінематографіста з Закарпаття В'ячеслава Бігуна

Пропонуємо разом обговорити як пройшов конкурс до антикорупційного суду, переглянувши фільм Verdict 19 (www.imdb.com/title/tt9880724). 

Запрошуємо вперше переглянути і обговорити в УжНУ під час щорічного заходу - ХІ Закарпатські правові читання унікальний фільм Verdict 19 юриста і кінематографіста з Закарпаття В'ячеслава Бігуна (www.imdb.com/name/nm6484261). 
Дяка колегам із ЮФ УжНУ за прийняття цього показу. 

Дата показу -- 12 квітня, 11-00. Місце - велика зала засідань Вченої Ради УжНУ на площі Народній. Вхід вільний.

Це мотивуюча драма першого кандидата до антикорупційного суду – відомого правознавця О. Мережка, який повертається до України, аби випробувати себе і систему участю в створенні незалежного суду. 

Цікаві факти:

• Назва стрічки. Verdict з латинської (vere dictum) означає «сказати правду». Чому 19? Дізнайтеся зі стрічки.

• Скоригований задум. Фільм задуманий як історія успіху: як визнаний (і за кордоном) правознавець успішно стає суддею ВАС. Але вийшло драматичніше. Це мотивує. 

• Дискурс очищення влади. Стрічка – внесок до дискурсу, і відповідь на тезу про безпрецедентний (навіть для світу) рівень прозорості конкурсу.

• Конкурс. У центрі подій – конкурс на 39 вакантних посад до Вищого антикорупційного суду (ВАС), який тривав з 2.08.2018 до 6.03.2019. Процес, який триває.

• Кіногерой. Олександр Мережко – професор, д.ю.н., визнаний вчений-юрист, автор близько 150 публікацій, зокрема 17 фундаментальних монографій. У 1996 захистив кандидатську, в 2002 – докторську дисертації. Має досвід кодифікації, досліджень і викладання в США, Польщі, Індії та інших країнах. За індексом цитувань Хірша (14: https://bit.ly/2VLigyo) входить у топ-20 (з близько 1550) українських правознавців. Більше - дізнаєтеся з фільму.

• Фінансування. Фільм створено без залучення приватного, громадського чи державного фінансування. Це - авторська стрічка.

• Профайл стрічки в міжн. кінозі: www.imdb.com/title/tt9880724.
Там же можна прочитати перші відгуки на фільм.

• Це третій допрем'єрний дискусійний показ фільму. Перший відбувся в Американському Домі в Києві 26 березня (дивіться вільне обговорення: https://youtu.be/uNWupdDHDMg), другий - у рідному місті автора - Тячеві 7 квітня.

• Автор стрічки: В’ячеслав Бігун ― український вчений-юрист і кінематографіст, родом із Закарпаття, який розвиває напрям "Право і кіно". В'ячеслав навчався і працював у провідних університетах і наукових установах (Сорбонна, Гейдельберг, Львівський ун-т, Інститут Корецького НАНУ та ін.), юристом ― в Європейському суді з прав людини. 

Категорії: