News

28.06.2014
2419

В УжНУ відбулася міжнародна конференція «Кордони і прикордонні території»

В УжНУ відбулася міжнародна конференція «Кордони і прикордонні території»

Днями у залі засідань Вченої ради УжНУ відбулася зустріч учасників міжнародної науково-практичної конференції «Кордони і прикордонні території» (Ніредьгаза–Ужгород). Захід відкривав в. о. декана факультету міжнародних відносин Микола Палінчак: «Ми раді вітати наших гостей із Угорщини! Знаємо, що учора ви чудово попрацювали в Ніредьгазі – впевнені, що сьогодні наша зустріч теж пройде плідно і результативно!»

Проректор з наукової роботи, професор Юліан Височанський зауважив: «Шановні гості, щиро вітаємо вас в Ужгороді, Закарпатті, Україні! Тематика конференції цікава й актуальна для нашого краю та вишу зокрема. Хочу побажати вам не тільки реалізувати заплановане за столом засідань, а й приємно провести час у нашому краї».

Відтак Юліан Миронович коротко ознайомив гостей з нашим університетом: у виші функціонує 22 факультети, працює близько 300 професорів, більше тисячі викладачів, а число студентів сягає майже 20 тисяч.

«Ужгородський національний університет, – наголосив професор, – першочергово розв’язує три завдання: дбає про зростання чисельності іноземних студентів, розвиток програми «подвійних дипломів», збільшення обсягу ґрантів, залучених у модернізацію університету.

Університет співпрацює з 70 партнерами з 17 країн. Він є відповідальним від України за освітньо-наукову взаємодію з Придунайськими країнами. На стадії відкриття навчально-консультаційні представництва університету в Угорщині, Румунії, Словаччині, Чехії. Отож вважаю, що така співпраця є вагомою і корисною. Бажаю, аби сьогоднішня зустріч пройшла результативно!»

Один із представників угорської делегації – генеральний директор центру економіки та регіональних наукових досліджень Академії наук Угорщини Карло Фазекош – подякував за запрошення до Закарпаття і розповів про свій Інститут.

Директор центру економіки та регіональних наукових досліджень Академії наук Угорщини Єва Перґер зауважила: «Багато хто з нас уперше в Ужгороді, тому ми ще раз дякуємо за можливість приїхати до вашого регіону. Специфікою нашого Інституту регіональних досліджень є те, що ми залучаємо спеціалістів широкого профілю. Наприклад, керівником нашої робочої наукової групи є Джеймс Скот. Він не є угорцем, але ми зуміли його залучити до співпраці – й саме він забезпечує нам інтегрування у європейський простір».

Завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Володимир Приходько виступив із презентацією на тему «Закарпаття – центр чи периферія Європи?».

Більше про конференцію дізнавайтеся з коментарів Миколи Палінчака та Володимира Приходька у нашому відеосюжеті!

Галина Риган
для Медіацентру УжНУ
Фото, відео Роберта Паппа