Про результати вступної кампанії-2024 та науково-педагогічну діяльність стоматологічного факультету йшлося на засіданні Вченої ради УжНУ
У четвер, 21 листопада, члени Вченої ради УжНУ обговорили низку важливих питань. Зокрема: результати вступної кампанії та завдання щодо організації прийому абітурієнтів на 2025/2026 навчальний рік; науково-педагогічну діяльність стоматологічного факультету; присвоєння звання «Почесний доктор ДВНЗ «УжНУ»; атестаційні справи на здобуття вчених звань та інше. Розпочали засідання Вченої ради з приємного — вручення відзнак та почесних грамот науково-педагогічним працівникам УжНУ. Фото з вручення за посиланням.
Також під час засідання Вченої ради відбулась церемонія вручення відзнак звання «Почесний доктор ДВНЗ «Ужгородський національний університет» Іоану-Мірчі Фаркашу.
Щодо результатів вступної кампанії та завдань щодо організації прийому абітурієнтів на 2025/2026 навчальний рік доповідав відповідальний секретар приймальної комісії Петро Горват. Серед особливостей проведення вступної кампанії-2024 Петро Горват зазначив: зарахування для здобуття ОС бакалавр, магістр – до 31.10, іноземців - до 01.11; вступ через особистий електронний кабінет вступника (мінімум винятків); електронний реєстр вступників пільгових категорій, розгляд запитів Конкурсною комісією; вибір місця навчання в електронному кабінеті, використання КЕП, контроль ВОД; вступ на основі ПЗСО, НРК5 тільки за результатами НМТ, ЗНО; запровадження грантової підтримки студентів та інше. Всього до УжНУ було подано 12 110 заяв від вступників, з них – 9 889 на денну форму навчання, 2 168 на заочну та 53 на дистанційну. Традиційно, більшість заяв надходить з першою пріоритетністю. За результатами вступної кампанії було зараховано 3 674 вступників. Також Петро Горват детально зупинився на порядку прийому до ЗВО у 2025 році. Зокрема, вступники допускатимуться до конкурсного відбору на місця державного замовлення та можуть бути рекомендованими або переведеними на такі місця в разі наявності КБ не менше ніж 130,000; реєстрація особистих електронних кабінетів вступників розпочнеться 01 липня. Особисті електронні кабінети вступників працюватимуть до 20 жовтня; реєстрація заяв розпочнеться не раніше 1 липня, зарахування (переведення) на навчання закінчиться: за державним (регіональним) замовленням – не пізніше ніж 1 жовтня, за кошти фізичних та/або юридичних осіб – не пізніше ніж 20 жовтня.
Про науково-педагогічну діяльність стоматологічного факультету доповідав декан факультету Євген Костенко: “На факультеті здійснюється підготовка спеціалістів за напрямом «Стоматологія», терміном навчання – 4 роки 10 місяців. Діє ліцензія на прийом 200 студентів. Основу стоматологічного факультету складають 6 кафедр, з яких 5 відповідають за додипломну підготовку, а 1 – за післядипломну. Також до складу факультету входять 5 навчальних центрів. Співробітники факультету активно публікуються та беруть участь у видавництві періодичного міжнародного профільного фахового медичного журналу «Intermedical Journal», який видається з 2014 року, – наголосив декан. – Основною клінічною базою є «Університетська стоматологічна поліклініка», де молоді фахівці мають змогу працювати на високоякісному медичному обладнанні та вести прийом пацієнтів, використовуючи науково-медичний потенціал кафедр стоматологічного факультету, у лиці висококваліфікованих, досвідчених лікарів-стоматологів”.
Крім того, Вчена рада розглянула та проголосувала за конкурсні та атестаційні справи щодо обрання на посади науково-педагогічних працівників та присвоєння вчених звань. У результаті голосування, Михайла Пітюлича було обрано на посаду завідувача кафедри фінансів і банківської справи; Світлані Костенко присвоєно звання професора кафедри ортопедичної стоматології, а Наталії Толочко присвоєно звання доцента кафедри журналістики.
Також було прийнято відповідні рішення щодо уточнення теми докторської дисертації; рекомендацію до друку та опублікування окремих видань; встановлення плати за проживання в студентських гуртожитках та інше.
Ганна Фельцан,
Інформаційно-видавничий центр