News

19.05.2023
398

Здобуваємо освіту для відбудови України в УжНУ: факультет міжнародних економічних відносин та економічний факультет

  Здобуваємо освіту для відбудови України в УжНУ: факультет міжнародних економічних відносин та економічний факультет

Виняткову вагу для відбудови нашої країни має підготовка якісних фахівців із економіки та міжнародних економічних відносин. У нашому матеріалі декани факультетів розповідають про спеціальності, на яких здобувають освіту студенти, новації в навчанні та можливості працевлаштування після закінчення університету. Важливо відзначити, що випускники цих спеціальностей вже є затребуваними на ринку праці України, а потреба в якісних фахівцях із економіки та міжнародних економічних відносин в майбутньому зростатиме ще більше.

  

Декан факультету міжнародних економічних відносин УжНУ, доктор політичних наук, професор Микола Палінчак:

 

На яких спеціальностях навчаються студенти на Вашому факультеті?

Факультет здійснює підготовку фахівців за спеціальностями 035 Філологія, спеціалізація 035.10 «Прикладна лінгвістика» та 292 Міжнародні економічні відносини (освітні програми «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародний бізнес», «Цифрові технології у міжнародному бізнесі»).

 

Які новації в навчанні факультет впровадив цьогоріч (протягом останніх років)?

До війни не можна бути готовими, але можна бути готовими протистояти труднощам, які виникли через неї. Наш колектив був готовий, частково завдяки досвіду, здобутому під час навчання в період пандемії, до переходу на онлайн навчання, що дозволило не припиняти освітній процес. Полегшило нашу роботу технічне оснащення факультету, завдяки якому ми змогли комфортно для викладачів і студентів поєднувати дистанційне навчання на старших курсах із офлайн заняттями для 1 та 2 курсів. Більше того, за останній рік нам вдалося майже неможливе – завдяки підтримці наших випускників та спонсорів ми значно покращили свою матеріальну базу – відкрили лінгафонний кабінет, завдяки чому вийшли на новий, сучасний рівень підготовки у вивченні іноземних мов.

  Завдяки підтримці нашої держави нові можливості з’явилися і у наших студентів – розширили базу стажувань за кордоном. Війна і змішане навчання не завадили нам продовжувати розпочате у мирний час – проводити студентські конференції, виїзні заняття, круглі столи, що вже стали невід’ємною складовою навчального процесу. Запрацював науковий клуб «Міжнародники в тренді», на засіданнях якого студенти мають нагоду поспілкуватися на важливі теми з відомими науковцями та фахівцями-практиками.

Пишаємося тим, що змогли цікаво та непересічно відзначити важливу для факультету подію – 25-річчя заснування. Провели міжнародну конференцію, отримали чимало привітань, подарунків та приємних вражень, студенти поспілкувалися з іноземними гостями і з перших вуст дізналися про те, як світ сприймає війну в Україні та висловлює свою підтримку. Це – безцінно.

Важливо, що ми відкрили і вже з вересня розпочинаємо набір на навчання за новою освітньою програмою – «Цифрові технології у міжнародному бізнесі». Очікується, що саме цифровізація бізнесу може стати одним з ключових драйверів розвитку економіки України у найближчі роки.

Враховуючи, що дедалі більше випускників нашого факультету успішно розбудовують кар’єру у вітчизняних та закордонних ІТ компаніях, нова освітня програма дозволить майбутнім бакалаврам набути необхідних навичок з ІТ технологій на додачу до володіння іноземними мовами та управління бізнес-процесами на міжнародному рівні.

 

Які перспективи працевлаштування у Ваших випускників?

Завдячуючи поєднанню професійної підготовки через вивчення економіки, політики, дипломатії з вивченням іноземних мов, випускники спеціальності «Міжнародні економічні відносини» не мають проблем із працевлаштуванням.  Ба більше, часто роботодавці самі звертаються до нас у пошуку потенційних працівників. Випускники спеціальності можуть обіймати посади економіста, експерта із зовнішньоекономічних питань, економічного радника, аналітика з інвестицій, оглядача з економічних питань, аташе, дипломатичного представника, менеджера із зовнішньоекономічної діяльності, фахівця в галузі фінансів і торгівлі, логіста, перекладача. Наші основні роботодавці – потужні іноземні підприємства, що давно функціонують у Закарпатті, такі як «Ядзакі», «Джейбіл», «Флекстронікс». Ми уважно стежимо за кар’єрою наших випускників і бачимо, що зазначені підприємства справді цінують працівників, що вийшли зі стін нашого факультету. Так, маємо чимало прикладів, коли при переїзді за кордон у зв’язку з війною наші випускники не звільнялися з роботи, а були переведені і працевлаштовані у філіях згаданих підприємств за кордоном.

Освітня програма «Прикладна лінгвістика» також є унікальною завдяки поєднанню філологічної підготовки із такими важливими вміннями на професійному рівні працювати з інформаційним та програмним забезпеченням, створювати та керувати базами даних.  Випускники спеціалізації «Прикладна лінгвістика» можуть працювати філологами, лінгвістами, перекладачами, редакторами, фахівцями з інформаційних технологій, програмного забезпечення, інформаційної безпеки, інженерами-програмістами, адміністраторами баз даних, письменниками, науковими співробітниками. Ще до завершення навчання вони розпочинають свій трудовий шлях – працюють віддалено перекладачами, філологами, в сфері ІТ та навіть розпочинають свій власний бізнес у лінгвістичній сфері. Пишаємося і випускниками-лінгвістами, що обирають наш факультет як місце роботи – продовжують навчання в аспірантурі та навчають молодь.

 

Декан економічного факультету УжНУ, доктор економічних наук Віталій Сержанов:

 

На яких спеціальностях навчаються студенти на Вашому факультеті?

Економічний факультет один з найстаріших факультетів УжНУ. Економічний УжНУ єдиний потужний факультет в регіоні, який здійснює підготовку економістів за різними спеціальностями та освітніми програмами. Ми готуємо студентів на рівнях бакалавра та магістра за наступними спеціальностями та освітніми програмами:

051 «Економіка»:

- Економіка підприємства;

- Логістика

072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок»

- Фінанси і кредит;

- Митна справа та оціночна діяльність.

076 «Підприємництво та торгівля»

- Управління персоналом та економіка праці;

- Міжнародна комерція.

071 «Облік і оподаткування»

- Облік, аудит і оподаткування;

- Облік і оподаткування бізнесу.

Також на економічному факультеті діє аспірантура та докторантура за спеціальністю 051 «Економіка».

У складі економічного факультету 4 кафедри: «Фінансів і банківської справи», «Економіки і підприємництва», «Економічної теорії», «Обліку і аудиту», також у складі факультету діє «Бізнес-центр УжНУ».

Які новації в навчанні факультет впровадив цьогоріч (протягом останніх років)?

Кафедри економічного факультету постійно працюють над удосконаленням освітніх програм, у відповідності до потреб сучасного ринку праці. Навчання на економічному факультеті є студентоорієнтованим, адже при підготовці навчальних курсів, проведенні практик ми виходимо, зокрема із побажань і бачення студентів, які є майбутнім України.

Економічний факультет приділяє значну увагу міжнародній співпраці з іноземними університетами, зокрема за програмою академічного обміну ERASMUS+. Так, починаючи з 2017 року, за цією програмою, щороку економічний факультет має найбільшу кількість обмінів викладачами та студентами в Ужгородському національному університеті.

Постійно запрошуємо для проведення гостьових лекцій та ознайомлення з практичною стороною реального функціонування галузей економіки регіону керівників, власників виробничих підприємств, керівників банків, страхових компаній, державних органів і інституцій. Також студенти відвідують різні підприємства, фінансові організації, державні органи для ознайомлення з їх роботою. Про це ви можете більше дізнатись на наших сторінках в FB, Instagram та на сторінці економічного факультету УжНУ.

Станом на сьогодні 1-2 курс бакалаврату навчаються офлайн – в аудиторіях, 3-4 курси та студенти магістратури навчаються дистанційно. Звичайно, ми використовуємо сучасні методи та платформи дистанційного навчання. Але, разом з тим, зауважу, що «живе» навчання, при всьому розмаїтті сучасних технологій дистанційного навчання, є ефективнішим і студенти, які навчаються офлайн, мають бажання продовжувати саме «живе» навчання. З наступного року плануємо повернути до офлайн навчання не тільки 1-2, але і, як мінімум, також 3 курс бакалаврату. Звичайно, якщо для цього будуть всі умови.

Які перспективи працевлаштування у Ваших випускників?

Перед студентами та випускниками економічного факультету УжНУ, як правило, постає питання, роботу у якій сфері обрати. Адже попит на наших студентів високий, до нас постійно звертаються представники різних організацій і установ, компаній і підприємств з метою працевлаштування наших студентів і випускників – це працедавці з різних галузей економіки, з приватного бізнесу чи з державних структур. Також багато наших студентів започатковують власний бізнес. У випадку студентів економічного факультету попит працедавців перевищує пропозицію. І ми завжди чуємо схвальні відгуки про наших випускників. Зазначу, що останнім часом особливо великий попит з’являється на бухгалтерів, які навчаються чи закінчили економічний УжНУ.

Всі усвідомлюють, що і під час війни економіка потребує фахових економістів, і після нашої перемоги потреба в економістах, для відновлення економіки України, буде лише зростати. Тож увесь професорсько-викладацький склад економічного факультету та студенти нашого факультету роблять посильний вклад в перемогу України і сприятимуть післявоєнному відновленню і розвитку економічної потужності нашої Батьківщини!

 

 

Ганна Фельцан, Олексій Шафраньош,

Інформаційно-видавничий центр

Categories: