News

11.03.2020
721

Делегація УжНУ відвідала університет міста Градець Кралове

Делегація УжНУ відвідала  університет міста Градець Кралове

У контексті розширення географії міжнародної співпраці та нових можливостей для студентів і науково-педагогічних працівників,з ініціативи ректора УжНУ професора Володимира Смоланки та декана факультету туризму та міжнародних комунікацій Наталії Габчак делегація в складі: Р. Жовтані, М. Кашки, М. Попик, І. Годі відвідала з робочим візитом факультет інформатики і менеджменту університету міста Градець Кралове (Чехія). У ході зустрічі з деканом факультету інформатики і менеджменту університету Градец Кралове паном Йозефом Гинеком та його заступниками визначено низку важливих моментів щодо майбутньої співпраці.

Заступник декана з міжнародної діяльності Руслана Жовтані представила чеським колегам факультет туризму та МК, а також окреслила можливості співпраці між вузами. У результаті зустрічі підписано міжнародну угоду між факультетами й домовлено про реалізацію спільних проектів:проведення літніх шкіл для студентів та викладачів з метою вивчення чеської мови й культури,можливість проходження студентами факультету міжнародних практик на базі кращих готельно - ресторанних підприємств Чеської Республіки задля фахової підготовки майбутніх спеціалістів сфери гостинності. Учасники зустрічі обговорили питання семестрового навчання для студентів у Чехії, а в подальшому запровадження системи подвійних дипломів. 

За посередництва Регіональної української спілки Східної Чехії делегацію Ужгородського національного університету привітав гетьман Краловеградецького краю Їржі Штєпан. Пан гетьман викладає історію в місцевому університеті, тому для нього було надзвичайно цікаво все, що пов’язано із Закарпатською областю. Адже саме період, коли Закарпаттям було складовою частиною довоєнної Чехословаччини, є темою дослідження професора Штєпана. Відтак окрему увагу приділено спільній історико-культурній спадщині, яка є надзвичайно цінним ресурсом у ключі розвитку дружніх взаємовідносин, науки, культури та може позитивно вплинути на розширення горизонтів туризму нашого краю. 

Обговорено можливості організації спільних заходів у рамках співпраці двох регіонів, а саме розглянуто перспективи участі в грантах, які виділяються європейськими фондами на розвиток регіональної інфраструктури в країнах ЄС, а також на реалізацію різноманітних проектів екологічного, туристичного, історико-культурного, соціального спрямування.

 

За інформацією заст. декана з міжнародних зв’язків факультету туризму та МК Руслани Жовтані

 

Categories: