03.10.2017

Відбулося перше у новому навчальному році засідання Редакційно-видавничої ради УжНУ

На початку засідання заступник голови ради – проректор з наукової роботи Ігор Студеняк ознайомив присутніх з листами МОН України про оголошення конкурсів на здобуття щорічної премії Президента України «Українська книга року» та «Про висунення підручників на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки 2018 року» та окреслив пріоритетні завдання й закликав до відповідальної роботи в оцінюванні й рекомендації наукових та навчальних видань до друку.

Професор І.Студеняк відзначив плідну роботу науковців фізичного факультету стосовно оприлюднення наукових результатів їхніх досліджень. Так, наукові досягнення фізичного факультету можна засвідчити кількістю публікацій, що індексуються міжнародною базою SCOPUS. З 1855 праць науково-педагогічних працівників УжНУ, що включені до наукометричної бази SCOPUS, 1355 праць належать саме співробітникам фізичного факультету, що становить майже 75%. З 33 праць, що формують індекс Гірша УжНУ, 23 праці також належать співробітникам фізичного факультету. Науковцями факультету видано понад сто монографій у провідних вітчизняних та закордонних виданнях, таких, як Academic Press (USA), Springer (Germany), Nova Science Publishers (USA), Elsevier (England), Cambridge University Press, InTech, Энергоатомиздат, Вища школа, Наукова думка та інші.

На обговорення ради було винесено 11 рукописів, підготовлених науковцями УжНУ. Це - Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка»; збірник наукових праць (фаховий) «Сучасні дослідження з іноземної філології». Випуск 15; науково-практичний журнал «Публічне право» № 3, 2017; збірник наукових праць «Acta Hungarica». Випуск 22; монографія «Формування нової освітньої парадигми підготовки педагогічних кадрів у Великій Британії», автори Козубовська І.В., Повідайчик О.С., Попович І.Є.; монографія «Давньогрецька тринітарна термінологія в різномовних перекладах (на матеріалі патристичної літератури IV ст.)», автор Попович Н.М.; підручник «Країнознавство», автор Панов А.В.; навчальний посібник «Інтерактивне навчання в процесі підготовки майбутніх фахівців економічних спеціальностей», автори Стеблюк С.В., Староста В.І.; навчальний посібник «Управління інноваційними проектами», автори Пойда-Носик Н.Н., Черленяк І.І.; навчальний посібник «Теорія і практика національної системи спорту для всіх», укладачі Товт В.А., Сусла В.Я.; навчальний посібник «Основи наукових досліджень (для студентів факультету здоров’я та фізичного виховання)», укладач Тулайдан В.Г.

Члени редакційно-видавничої ради висловили свої зауваження та побажання щодо поліпшення представлених на розгляд наукових та навчальних видань. Усі видання були рекомендовані до друку.

Андріана Бродич, секретар редакційно-видавничої ради

Додаток1