25.05.2017

Юридичний факультет УжНУ активізував співпрацю з колегами із університету Коменського у Братиславі

У столиці Словаччини відбулася зустріч декана юридичного факультету Ужгородського національного університету Ярослава Лазура та декана правничого факультету класичного університету Коменського у Братиславі Едуарда Бурди. Пан Бурда нещодавно очолив факультет, тож декан юрфаку УжНУ поїхав до Братислави познайомитися з колегою і домовитися про співпрацю факультетів.

– Університет Коменського є центральним вузом Словацької республіки, а його правничий факультет є одним із перших, який був створений в цьому університеті. Уже сам факт комунікації і співпраці між нашими вишами є значним позитивом, – каже професор Лазур. – В результаті зустрічі з Еуардом Бурдою ми досягли домовленостей щодо активізації співпраці по кількох напрямках. Насамперед йде мова про програму «Еразмус+» – передбачається обмін професорсько-викладацьким складом, студентами та аспірантами. Крім того, завершуємо організаційну роботу і спробуємо подати до Вишеградського фонду грантовий проект, співучасниками якого дали згоду виступити саме колеги з найбільшого і найстарішого з нині діючих університетів Словаччини. Цей проект стосуватиметься законодавчого забезпечення підтримки інноваційної господарської діяльності.

Також ужгородські та братиславські юристи-науковці домовилися про стажування викладачів та активізацію взаємної участі у конференціях. І вже днями 2 працівників із кафедри адміністративного права юридичного факультету УжНУ безкоштовно візьмуть участь у конференції у Братиславі, яка буде присвячена актуальним проблемам децентралізації. Ця тема нині дуже актуальна і для України, бо стосується посилення ролі місцевого самоврядування.

Крім того, у спільних планах на майбутнє - проведення конференцій та форумів, видання навчальних посібників, монографій та наукових статей. Обмін науковими публікаціями здійснювався і раніше (наші викладачі друкувалися у Словаччині, а словацькі науковці – у виданнях УжНУ), однак ужгородський та братиславський декани домовилися, що в майбутньому юристи УжНУ і класичного університету Коменського реалізовуватимуть уже спільні наукові дослідження.

Ярослав Світлик

Інформаційно-видавничий центр УжНУ