16.07.2016

Вступна кампанія: як не помилитися при виборі спеціальності та оформленні заяви

Цьогорічна вступна кампанія проходить з нововведеннями. За результатами кількох днів приймання заяв в УжНУ помітили, що абітурієнти не завжди можуть правильно зорієнтуватися в електронній заяві, що може вплинути на вибір спеціальності. Декан факультету іноземної філології УжНУ Михайло Рошко вказує на найголовніші нюанси при поданні заяви на ФІФ.

«Цього року подавати документи абітурієнти можуть тільки заповнивши електронну форму. Це перенавантажило систему, оскільки основна маса вступників завантажує документи якраз у ці дні. Але це ще не найголовніша проблема. Є пункти, не розібравшись у яких, абітурієнт може отримати не те, на що розраховував.

Низку спеціальностей, які мали педагогічний нахил, зокрема й іноземна філологія, розділили на два напрямки: «середня освіта», де випускник буде мати право викладати основний предмет у школах, на курсах тощо, та «філологія», який не передбачає можливість викладання після отримання диплома. Здобувши цей фах можна йти у «чисту науку» - писати дисертації, наукові книжки.

Перші дні подання заяв на наш факультет показали, що абітурієнти не зовсім чітко зорієнтувалися у цих нововведеннях. Зазначу: основні місця виділили на так звану «середню освіту», зокрема, на англійській філології передбачено 85 місць, і лише 15 місць на філолога. А заяви на сьогодні подані з точністю до навпаки: 85 заяв - на 15 місць на «філологію», і 15 заяв на 85 місць, де англійська філологія позначена пунктом «середня освіта». Маса вступників, які не зрозумівши ситуації, позначили «філологія», оминувши «середня освіта». У результаті може статися так, що багато місць будуть незаповнені, на інші навпаки - великий конкурс. Тому я закликаю абітурієнтів: ті, хто при виборі натиснули «філологія», а не «середня освіта», додати ще одну заяву з позначкою «середня освіта». За підсумками вступної кампанії можна буде побачити, куди ти потрапив, і мати вибір».

Прес-служба УжНУ