12.04.2016

В УжнУ відбулася зустріч студентів-іноземців з представниками Національної поліції

В УжНУ відбулася зустріч студентів-іноземців з представниками Національної поліції

У вівторок, 12 квітня, відбулася зустріч студентів-іноземців УжНУ з керівництвом університету та представниками Національної поліції. Відкриваючи зустріч ректор УжНУ професор Володимир Смоланка наголосив: «Нам разом треба зробити все можливе, щоб подібне ніколи більше не повторилося. Ми повинні говорити максимально відкрито та відверто – ваша безпека залежить від наших з вами спільних зусиль. Хочу підкреслити, що правоохоронні органи оперативно відреагували на ситуацію. Ми впевнені, що злочинці будуть суворо покарані. Хочу подякувати лікарям міської лікарні, котрі швидко і якісно зробили ургентну операцію, що врятувало життя третьому студенту. Слід розуміти - щоб подібні речі не траплялися, повинна бути співпраця обох сторін. Абсолютна більшість жителів Закарпаття дружньо приймає іноземців, але завжди є невелика кількість негідників, в будь-якому суспільстві, – зазначив ректор. – З іншого боку, дійсно є ситуації, коли студенти випивають, приймають наркотики. Не виключено, що у цій ситуації є вплив обох чинників. Ті студенти, які добре навчаються, у більшості випадків ведуть себе порядно».

Ректор анонсував підготовку телевізійних та радіопередач, розробку спільних з громадою міста проектів, щоб закарпатці ближче пізнавали традиції, звички, релігію країн студентів-іноземців. Володимир Смоланка закликав студентів цікавитися життям Закарпаття, активно вивчати українську мову, більш активно «вливатися» в життя краю.

На зустрічі йшла мова і про будівництво якісного гостелу для студентів-іноземців. Крім цього анонсували створення комітету іноземних студентів у студентському профкомі УжНУ для того, щоб вони активніше приймали участь у суспільному житті університету.

Заступник начальника відділу Ужгородського відділу Національної поліції, старший лейтенант поліції Олег Тупчій акцентував увагу на тому, що  конфлікт відбувся  не на ґрунті расизму. «Це результат сумнівного кола спілкування, до якого потрапили ваші колеги. За короткий час малознайомі особи були запрошені студентами до власного місця проживання. Сумнівна компанія складалася з двох чоловіків та жінки. В компанії були випиті алкогольні напої і, не виключено, наркотики». Олег Тупчій зазначив, що буде проведена психологічна експертиза підозрюваних.

Ректор В.Смоланка наголосив на тому, що злочинцям інкримінується серйозне звинувачення, оскільки злочин здійснено групою осіб за попередньою змовою та за обтяжливих обставин, пов’язаних з вживанням алкоголю, і можливо, наркотиків.

Прес-служба УжНУ