25.05.2017

В УжНУ відбулася перша в Україні науково-практична конференція з теми «Актуальні питання розвитку системи громадського здоров’я»

Фахівці з всієї України зібралися 24-25 травня в Ужгородському національному університеті з метою фахового обговорення та експертного погодження подальшого плану розбудови ефективної системи громадського здоров’я в Україні. Науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання розвитку системи громадського здоров’я в Україні» є першою в Україні з цієї тематики.

Організаторами конференції виступили Ужгородський національний університет, ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України», Департамент охорони здоров'я Закарпатської облдержадміністрації.

Роботу конференції урочисто відкрила чоловіча хорова капела Ужгородського національного університету «Боян». З привітанням учасникам конференції звернувся ректор УжНУ Володимир Смоланка, наголосивши на важливості й актуальності проведення наукової події.

Організатори конференції акцентують увагу на важливості теми громадського здоров’я для українського суспільства. Декан факультету здоров’я та фізичного виховання Іван Миронюк зазначає: «Це перша в Україні наукова конференція з тематики громадського здоров’я. Сподіваємося, що вона стане традиційною і ми розглядатимемо всі нагальні питання громадського здоров’я, які постануть перед нами».

Заступник генерального директора з нагляду за інфекційними хворобами Центру громадського здоров’я МОЗ України Лариса Іванівна Гетьман зазначила: «Тема громадського здоров’я в Україні є новою, в тому форматі, в якому вона зараз реалізовується. Конференція є важливою насамперед для науковців, але й її результати будуть дуже цікаві для громадян. Дотепер ми мали окремі елементи громадського здоров’я, але цілісна система з’являється тільки зараз».

Основними питаннями, які розглядалися на пленарному засіданні, експертних круглих столах та секційних засіданнях були: шляхи реалізації Концепції розвитку громадського здоров’я в Україні; міжнародний досвід охорони громадського здоров’я; створення системи підготовки кадрів для охорони громадського здоров’я; профілактика неінфекційних та інфекційних захворювань в системі громадського здоров’я; збереження психічного здоров’я в системі громадського здоров’я; громадське здоров’я як наукова спеціальність та інші.

За результатами роботи конференції буде напрацьовано та прийнято Резолюцію конференції з чіткими рекомендаціями щодо подальших науково обґрунтованих кроків у розбудові системи громадського здоров’я в Україні.

Олексій Шафраньош

Інформаційно-видавничий центр УжНУ