06.12.2016

В університеті П. Й. Шафарика в Кошицях з успіхом пройшов «Український тиждень»

З 20 по 26 листопада 8 науковців УжНУ з факультету суспільних наук, історичного та факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу проходили академічну мобільність за програмою Еразмус+ в Університеті П. Й. Шафарика в Кошицях (Словацька Республіка).

У зв’язку з цим на філософському факультеті було організовано «Український тиждень». У його рамках викладачі з Ужгородського національно університету прочитали ряд лекція для словацьких студентів з спеціальності «Політологія», виступали на телебаченні та радіо, відвідали публічні дискусії та круглі столи. Під час заходів наші колеги відповіли на багато питань, які турбують наших сусідів і розвінчати низку міфів. Лекції завершувалися, як правило, запитаннями студентів та дискусіями на викладену тематику, що справляло приємні враження про уважність студентів, їхню ерудованість та намагання дізнатися більше в ході проблемного обговорення. Сильне враження справила дискусія з студентами медійниками про сучасний стан справ в Україні. На початку викладачі УжНУ висловили власні враження і думки з приводу сучасних проблем в Україні та шляхів їх вирішення, після чого студенти ставили доцентам з Ужгорода свої запитання. Їх передусім цікавив стан справ з реформами, вирішення проблем з бідністю та корупцією. Досить цікавим питанням, що загострило дискусію, стало майбутнє проведення конкурсу Євробачення в Україні в умовах, коли держава перебуває в кризі, а Європейський Союз фактично рятує ослаблену політичною кризою і війною економіку держави. Здивуванням для українських науковців, було те, що про нашу державу, на жаль, не дуже багато позитивного знають словацькі студенти. Але саме завдяки такому заходу вдалося покращити комунікацію та розуміння історії, сучасності  та політичних реалій в Україні.

Позитивне враження справила матеріальна база філософського факультету та відкритість викладачів, котрі намагалися створити найкомфортніші умови праці нашим колегам, допомагаючи як у буденних питаннях, так і професійними рекомендаціями, як краще побудувати лекцію, на що розраховувати у відповідній аудиторії, тощо. Працюючи в бібліотеці вдалося ознайомитися з літературою, яка майже повністю забезпечена словацькою, або ж англійською мовою.

Усі викладачі брали участь у програмі Erasmus+  вперше і, попри невеликий період перебування в Кошицях (тільки сім днів), переконалися, що ця програма – хороша можливість для професійного та особистісного зростання, розширення наукових контактів і культурних горизонтів. Українські науковці познайомилися із системою підготовки словацьких студентів, а також мали можливість поділитися власним професійним досвідом.

Важливими та перспективними видаються ті персональні зв’язки, які були встановлені зі словацькими колегами у насиченому ритмі науково-комунікативних заходів і неформального спілкування. Крім того, ця поїздка була чудовою нагодою попрактикуватися в словацькій та англійській мовах як на викладацькому рівні, так і в повсякденні. Насамкінець, хотілося б зазначити, що Кошице – це гарне історичне місто, в якому середньовічні храми та палаци гармонійно поєднуються з сучасною архітектурою, що націлює вже на нову екскурсійну подорож.

Завдяки прекрасно організованим заходам магістром Ренатою Бзділовою усі поставлені завдання було виконано. Як результат, вже більше громадян Словаччини знають про Україну та Ужгород і висловили бажання приїхати і побачити все на власні очі. А науковці УжНУ отримали безцінний досвід, нові навики та знання, вдосконалили комунікаційні здібності.

За інформацією учасників програми Еразмус+

Ганни Мелеганич, Віктора Кічери та Анатолія Ключковича