12.04.2017

В рамках програми обмінів ERASMUS+ УжНУ відвідала науковець-ентомолог з румунського університету Бабеш-Болйяі

Вже третій рік поспіль програма ERASMUS+ дає можливість нашим науковцям та студентам обмінюватися досвідом.

Науковці ДВНЗ «УжНУ» здійснюють стажування в європейських вишах, читаючи лекції студентам словацьких, угорських, чеських, румунських та італійських університетів.

Вже системою став лекторат за програмою ERASMUS+ на різних факультетах нашого університету.

Зокрема днями на біологічному факультеті гостювала доцент факультету біології та геології Університету Бабеш-Болйяі (м. Клуж-Напока, Румунія) доктор Луйза Керестеш.

Візит відбувся в рамках програми академічних обмінів Erasmus+ згідно угоди між Університетом Бабеш-Болйяі та Ужгородським національним університетом.

Др. Луйза Керестеш прочитала цикл лекцій «Молекулярна біогеографія Карпат». Тематика лекцій була надзвичайно цікавою і актуальною з огляду на сучасні тренди в біологічних, і зокрема фауністичних, дослідженнях. Лекції були присвячені проблемним питанням походження, поширення та еволюції видів, генетичному різноманіттю видів рослин і тварин в просторі і часі, впливу льодовиків на формування Карпатської флори і фауни та виживанню видів в льодовикову епоху, проблемам та перспективам молекулярних методів в систематиці організмів. За декілька днів візиту лекції відвідали викладачі та студенти всіх курсів біологічного факультету.

Наприкінці, лектор звернулася до студентів факультету із пропозицією брати участь в програмах міжнародних обмінів, приїжджати до них в університет і окреслила перспективні напрямки для співпраці в галузі вивчення біорізноманіття Карпат.

Будучи ентомологом за фахом, др. Луйза Керестеш поспілкувалася з колегами-науковцями з кафедри ентомології та збереження біорізноманіття Ужгородського університету. Були обговорені можливості співпраці між українськими та румунськими науковцями в сфері дослідження стану біорізноманіття Карпатського регіону. Також др. Л. Керестеш, як член оргкомітету, запросила ужгородських колег взяти участь у Другому міжнародному симпозіумі «Біогеографія Карпат», який відбудеться восени цього року в м. Клуж-Напока. Зі свого боку ужгородські ентомологи запросили п. Луйзу Керестеш та її румунських колег прийняти участь в ентомологічній конференції «Ужгородські ентомологічні читання», яка проводиться щороку кафедрою ентомології та збереження біорізноманіття.

В останні дні візиту др. Керестеш здійснила ряд виїздів в гірські райони Закарпаття з метою збору наукового ентомологічного матеріалу.

Підготував доцент кафедри ентомології та збереження біорізноманіття Владислав Мірутенко.

Фото: Федір Куртяк, Мирослава Демчинська