УжНУ – за показниками Scopus 2018 серед провідних вишів України

У четвер, 12 квітня, на сторінці освітнього порталу Освіта.ua опубліковано рейтинг українських вищих навчальних закладів за показниками бази даних SciVerse Scopus, який складено на основі наукометричного моніторингу суб’єктів науково-видавничої діяльності України видавничою службою «УРАН».

Станом на квітень 2018 року до бази даних Scopus включено 162 заклади вищої освіти України, що на 26 навчальних закладів більше ніж у квітні 2017 року.

У рейтинговій таблиці, яка оприлюднена на  Освіта.ua, вищі навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша — кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості їх цитувань. Нижче ми наводимо інформацію про двадцятку найкращих вишів України, до якої стабільно входить УжНУ.

Згідно з даними рейтингу найвищий індекс Гірша серед університетів України мають Київський національний університет ім. Т. Шевченка — 84 (79 у рейтингу 2017 року), Харківський національний університет ім. В.Каразіна — 65 (60) та Львівський національний університет ім. І.Франка — 55 (50), що посунув з третьої сходинки Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича — 54 (51).

Слід зазначити, що УжНУ станом на квітень 2018 року посідає почесне 12 місце, маючи в своєму активі 2070 публікацій, на які є 9208 цитувань. Індекс Гірша складає 35 і у порівнянні з квітнем 2017 року зріс на 6 пунктів, що дозволило Ужгородському національному університету піднятися у рейтингу на 4 позиції.

Приємно відзначити, що УжНУ посідає 7 місце за наукометричними показниками серед класичних національних університетів України та 5 місце серед всіх вишів Західного регіону.