19.07.2017

УжНУ продовжує будувати стосунки з провідними вишами Європи

У середу, 19 липня, в ректораті Ужгородського національного університету відбулася ознайомча зустріч з представниками одного з найстарших  та найповажніших вишів Чехії -  університету Палацького.  Метою приїзду чеських колег було знайомство із Закарпаттям, відвідини провідного вишу краю та встановлення нових контактів для подальшої співпраці.

Зустрічали гостей проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел, декан факультету міжнародних економічних відносин Микола Палінчак, доктор економічних наук, професор Володимир Химинець, декан філологічного факультету Галина Шумицька, представник юридичного факультету, кандидат юридичних наук Олександр Сливка та спеціалісти відділу міжнародних зв’язків Ганна Гаврилів і Орислава Пантьо.

Розпочали розмову короткою характеристикою університетів. Мирослава Лендьел розповіла гостям про найбільший закарпатський виш, його освітню, наукову та міжнародну діяльність. У свою чергу чеські колеги розповіли, що університет Палацького є другим за віком вищим навчальним закладом Чехії, та має ім’я видатного історика Франтікеша Палацького.

«Загалом в нашому університеті навчається двадцять три тисячі студентів – це п’ята частина жителів нашого міста. Ми пропонуємо своїм студентам навчання на восьми факультетах, які складаються з різноманітних напрямків, студій» - розповіли чеські колеги.

Проректор Мирослава Лендьел зауважила, що стосунки між Україною, зокрема Закарпаттям, та Чехією мають давню історію, а нині проходять етап становлення економічних та освітніх відносин. «Ми завжди раді новим зв’язкам та можливості співпраці. Нині УжНУ вже має підписані угоди з трьома вишами Чехії, але щиро зацікавлений у перспективі співпрацювати й з університетом міста Оломоуц».

У підсумку зустрічі представники обох університетів залишилися задоволені, адже знайшли чимало напрямків для можливої співпраці. Розглядали питання публікацій спільних наукових робіт, двосторонній обмін студентами та проведення закордонної практики, зокрема, для студентів-богемістів. На важливості та актуальності останнього наголосила декан філологічного факультету Галина Шумицька.

По завершенню зустрічі представники чеського університету залишили на розгляд договір про співпрацю та обмінялися контактами з присутніми деканами факультетів.