05.07.2017

УжНУ отримав визнання Міністерства вищої освіти і наукових досліджень Королівства Йорданія

У вівторок, 4 червня, на сайті Міністерства вищої освіти та наукових досліджень Йорданії опубліковано оновлені дані про іноземні вищі навчальні заклади, дипломи яких визнаються у Хашимітському Королівстві Йорданія. Вперше серед переліку 18 українських вишів, яким довіряє навчання своїх громадян ця країна, зазначений і Ужгородський національний університет.

Це означає, що УжНУ успішно завершив процес проходження процедури нострифікації та визнання закордонних вищих навчальних закладів у Міністерстві вищої освіти та наукових досліджень Йорданії і вже з нового навчального року зможе здійснювати набір на навчання студентів-йорданців.

Цьому результату передувала тривала робота адміністрації нашого університету, адже пройти акредитацію в цій арабській державі дуже непросто. До прикладу, з усіх українських вишів, які готують фахівців-медиків, лише 5 університетів, включно з УжНУ, визнані тамтешнім Міністерством освіти як такі, що дають глибокі фахові знання студентам. Утім, не лише спеціальності медицини, фармації та стоматології цікавлять йорданських абітурієнтів. Коло інтересів значно ширше – це, до прикладу, і юридичні, і економічні, і інженерні спеціальності.

Нагадаємо, в процесі акредитації Ужгородського національного університету на початку травня Ужгород відвідала спеціалізована комісія з визнання закордонних навчальних закладів при Міністерстві вищої освіти та наукових досліджень Йорданії. Члени цієї комісії побували на кількох факультетах, відвідали медичні лабораторії, студентський гуртожиток, а також ознайомилися зі спортивною інфраструктурою університету.

Під час зустрічі проректорів УжНУ Мирослави Лендьел та Олександра Рогача із представниками Міносвіти Йорданії, останні наголошували, що прагнуть, аби студенти з їхньої країни навчалися в УжНУ не англійською, а українською мовою. І не в окремих групах, а спільно з українськими студентами. Такий підхід, вважають чиновники Міносвіти Йорданії, сприятиме тому, що студенти-іноземці краще засвоюватимуть матеріал і в підсумку матимуть вищий рівень знань, який дозволить їм успішно скласти в Йорданії іспит на підтвердження українського диплому. Тому, хоча нині у світі дуже популярні методи дистанційного навчання, Міністерство вищої освіти та наукових досліджень Йорданії все ж зацікавлене у класичній стаціонарній освіті.

Аби могти навчатися разом із українськими студентами, йорданські абітурієнти рік вивчатимуть українську мову на підготовчому відділенні УжНУ. Перші студенти-йорданці, які готуватимуться до навчання, – вже в Ужгороді.