02.02.2018

УжНУ готує проекти на конкурси програми Румунія-Україна 2014-2020. Долучайтеся!

У четвер, 1 лютого, з ініціативи Центру інновацій та розвитку і під керівництвом проректора з науково-педагогічної роботи Мирослави Лендьел відбулася нарада з представниками факультетів щодо підготовки проектних пропозицій для участі у програмі транскордонного співробітництва Румунія-Україна 2014-2020. До території дії програми, яку фінансує Євросоюз, входять 4 області України (Закарпатська, Івано-Франківська, Одеська та Чернівецька) і 5 повітів Румунії (Suceava, Botosani, Satu-Mare, Maramures, Tulcea).

Наприкінці минулого року Міністерство регіонального розвитку, державного управління та європейських фондів Румунії, що виступає в ролі органу управління, у рамках цієї програми оголосило 2 конкурси проектних пропозицій. Перший – для проектних пропозицій типу HARD (із інфраструктурним компонентом на суму щонайменше 1 млн євро) та з загальною фінансовою підтримкою 19 100 000 євро. Другий – для проектних пропозицій типу SOFT (без інфраструктурного компоненту або з ним, але на суму менше 1 млн євро) та із загальною фінансовою підтримкою 17 000 000 євро.

Ужгородський національний університет, маючи тісні контакти із університетами Румунії та попередній успішний досвід реалізації транскордонних проектів, розраховує на підтримку донорів і в рамках цієї операційної програми.

Важливо відзначити, що до розгляду приймаються проектні пропозиції, які передбачають спільну участь щонайменше двох партнерів (по одному з України та Румунії), однак їх може бути і більше – максимум 4.

Проектні пропозиції, подані на конкурс, мають відповідати таким тематичним цілям і пріоритетам програми:

- підтримка освіти, досліджень, технологічного розвитку та інновацій (пріоритети – міжвідомча співпраця в галузі освіти, з метою розширення доступу до освіти та якості освіти, а також просування та надання підтримки для досліджень та інновацій);

- просування місцевої культури і збереження історичної спадщини;

- покращення доступу до регіонів, розвиток транспортних та комунікаційних мереж і систем (пріоритет – розвиток транскордонної транспортної інфраструктури та інформаційно-комунікаційних технологій);

- спільні виклики у сфері безпеки та захисту (пріоритети: підтримка розвитку медичних послуг та доступу до охорони здоров’я; підтримка спільних заходів щодо запобігання стихійним лихам та лихам, викликаним діяльністю людини, а також підтримка спільних заходів у надзвичайних ситуаціях; запобігання та боротьба з організованою злочинністю і поліцейське співробітництво).

Зважаючи на такий широкий спектр тем, практично будь-який із факультетів УжНУ може запропонувати проект, який відповідав би вимогам конкурсу. До прикладу, на зустрічі в ректораті представники факультетів суспільних наук, історії та міжнародних відносин, а також філологічного, економічного, юридичного, медичного, інженерно-технічного, географічного та біологічного факультетів окреслили попередні ідеї майбутніх проектів, які цілком відповідають пріоритетам програми транскордонної співпраці.

На декотрих факультетах уже навіть визначилися з румунськими партнерами, яких планують залучити до подання на конкурс. А тим, хто не має наукових контактів у Румунії, допоможе адміністрація університету.

Мирослава Лендьел закликала всі факультети активно долучатися до конкурсу.

- Якщо потрібно знайти партнерів у Румунії, допоможе відділ міжнародних зв’язків. Кому знадобиться консультація щодо заповнення заявки – звертайтеся до спеціаліста Центру інновацій та розвитку Аліни Носи (alina.nosa@uzhnu.edu.ua). Із запитаннями щодо фінансової складової проектів допоможуть фахівці бухгалтерії, які мають досвід роботи з фондами Євросоюзу. Адміністрація університету допоможе всім підготувати сильні проектні пропозиції. Головне – визначитися з ідеями і не зволікати, адже що ґрунтовніше попрацювати над створенням проектних пропозицій, то більше шансів матимемо на успіх - каже Мирослава Олександрівна.

Кінцевий строк подання проектних пропозицій on-line – 3 травня 2018 року, о 16.00.

Ярослав Світлик

Фото Вероніки Кобаль