16.05.2017

У «День кар’єри ЄС» студенти УжНУ зможуть знайти роботу мрії

18 травня у стінах Ужгородського національного університету пройде «День кар’єри ЄС». Тут, як зазначають організатори, компанії зможуть знайти необхідних спеціалістів, а молодь – записатися на стажування або пройти співбесіду на бажану роботу. У заході візьмуть участь як місцеві роботодавці, так і представники європейських міжнародних компаній та проектів.

Професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директор Інформаційного центру Європейського Союзу Ігор Тодоров розповідає, що ініціювали захід Представництво ЄС та низка громадських організацій, що з ним співпрацюють.

«Європейський Союз зацікавлений у тому, щоб Україна розвивалася, аби у неї були відповідні робочі місця для молоді, щоб зменшився міграційний потік до Європи. Ми запросили представників Ужгородського центру зайнятості, асоціації роботодавців міста та області й представників провідних підприємств, які розкажуть про себе та проведуть відповідні тренінги. Звісно, великою проблемою є те, що закінчивши два-три факультети, молода людина не може знайти собі місце роботи. Насправді не все так погано – існують можливості хорошого працевлаштування. Ця зустріч спрямована на двосторонній пошук: одним - роботу, іншим – спеціаліста» - розповів пан Ігор.

Не залишився байдужим до проблеми працевлаштування студентів й УжНУ, на базі якого і проходитиме зустріч студентів із потенційними роботодавцями. Проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел переконана, що ця ідея є цікавою та актуальною в нинішній час.

«У нашій області працює досить багато фірм, підприємств та організацій, які співпрацюють з європейськими країнами, мають вихід на їх ринок, або ж засновані за участі міжнародних інвестицій. Ми хочемо запропонувати студентам познайомитися із роботодавцями, які на даний момент шукають молодих та перспективних фахівців, до прикладу, у сфері менеджменту, інженерних спеціальностей чи будь-яких інших напрямків» - зазначила проректор М.Лендьел.

Начальник відділу міжнародних зв’язків Оксана Свєженцева розповідає, що для втілення задуму університет надіслав запрошення майже сорока підприємствам: «Аби надати нашим студентам можливість подивитися на перспективу працевлаштування, а роботодавцям – знайти фахівця, ми запрошували дуже багато фірм, організацій, підприємств.  Варто наголосити, що під час проведення «Дня кар’єри ЄС» в УжНУ всі учасники зможуть безкоштовно пройти тренінги для розвитку навичок, які  важливі для професіонального зростання. Перший стосуватиметься набуття досвіду за кордоном  - тут ми обговорюватимемо питання навчання за кордоном коштом міжнародних програм, а не студента. Також усі охочі матимуть можливість відвідати другий тренінг «Перша співбесіда у міжнародній фірмі: як успішно подолати бар’єри?» та дізнаються про складання відеорезюме та його ефективність».

Нагадаємо, що «День кар’єри ЄС» відбудеться 18 травня з 10.00 до 15.30, за адресою:  площа Народна, 3.

Вероніка Кобаль,

Інформаційно-видавничий центр УжНУ