Створення Асоціації випускників УжНУ підтримуємо!

Дезидерій Сигізмундович Петнегазі

випускник медичного факультету 1952 року,

хірург, кандидат медичних наук, заслужений лікар України

Я - з когорти перших випускників медичного факультету нашого університету. Ось уже  65 років серце зігрівають теплі спогади про час, проведений в Alma-mater, про друзів, з якими разом опановував науку. До слова, у гуртожитку я проживав в одній кімнаті з батьком нинішнього ректора УжНУ – студентом хімфаку Іваном Смоланкою...

Я вважаю, що ми, колишні студенти УжНУ, маємо прекрасну можливість використати свій потенціал для вирішення проблем розвитку навчального закладу. Саме тому і став членом ініціативної групи із створення Асоціації, яка має об’єднати випускників різних поколінь, що закінчили наш славний університет.

Ми впевнені, що значна частина випускників різних поколінь підтримає нашу ініціативу і внесе свій вклад у зміцнення рідного для нас Ужгородського національного університету.

Олександр Кокенєші

доктор фізико-математичних наук, професор кафедри експериментальної фізики Університету м. Дебрецен (Угорщина)

23 лютого 2017 року Вчена рада ДВНЗ «УжНУ» присвоїла мені почесне звання Doctor Honoris Causa. Це для мене надзвичайно знакова подія, адже УжНУ - університет, де в колі друзів і колег я досяг усього, що міг досягти.

Висловлюю глибоку повагу до рідної Alma mater і вдячність за те, що мав змогу працювати у всесвітньовідомій школі ужгородських фізиків.

З повагою ставлюсь до започаткованого проекту щодо створення Міжнародної асоціації випускників ДВНЗ «Ужгородський національний університет», підтримую цю ідею і глибоко переконаний, що дружба і відновлення зв’язків між випускниками УжНУ різних поколінь сприятиме зміцненню іміджу університету в Європі та світі.

Впевнений, що із створенням Асоціації започаткується важливий плідний етап спільної допомоги рідному університету, а наша дружба, наші спільні зусилля для реалізації ідеї і наша співпраця триватимуть багато років.

Сергій Іванович Устич

випускник історичного факультету, завідувач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, доктор соціологічних наук,

професор, Надзвичайний і Повноважний посол України в Чеській Республіці (1999 – 2004 рр.) та Словацькій Республіці (2004 – 2005 рр.)

Як на мене, створення  ГО "Міжнародна асоціація випускників ДВНЗ "УжНУ" є парадоксально запізнілим. Адже потреба в акумулюванні непересічних знань і багатого практичного досвіду багатьох поколінь випускників університету існує вже давно.

Впевнений, що використання їх значного потенціалу здатне  суттєво підсилити синергетичний ефект, якого так потребує  сьогодні розвиток нашої alma mater. Особисто всіляко сприятиму цьому.

Павло Павлович Ганинець

випускник медичного факультету 1974 року, генеральний директор ТОВ «Сузір’я», заслужений лікар України

Дуже своєчасна ідея створення Міжнародної асоціації випускників УжНУ. Приємно відзначити, що вона зацікавила багатьох колег, зокрема  тих, що живуть і працюють в Ізраїлі.

Це потрібно врахувати в майбутньому, адже зміцнення зв’язків випускників УжНУ, що проживають у різних країнах, сприятиме ресурсному забезпеченню наукових, технологічних, освітніх проектів університету та зміцненню його матеріальної бази.

Пропоную при розробленні структури Асоціації випускників передбачити створення при ньому благодійницького фонду для сприяння отриманню університетом грантів, благодійних внесків, що надаються українськими та іноземними благодійними організаціями і громадянами.

Іван Михайлович Чаварга

випускник історичного факультету 1962 року,

кандидат історичних наук, доцент, проректор з навчальної роботи (1965-1981 рр.),

голова університетської ради ветеранів війни і праці

Ініціатива щодо створення Міжнародної асоціації випускників УжНУ надзвичайно своєчасна та корисна. Враховуючи, що Асоціація об’єднає випускників різних поколінь і дозволить повною мірою використати їх потенціал для вирішення проблем університету, повністю її підтримую і закликаю своїх колег долучитися до її роботи.

Першочерговим завданням майбутньої Асоціації є комплексна робота із залучення кращих випускників середніх шкіл до навчання в УжНУ, особливо з віддалених районів області, а також їх працевлаштування після отримання вищої освіти.

Тетяна Хохол

випускниця факультету історії та міжнародних відносин 2017 року, магістр,

політолог-міжнародник, перекладач

Лише місяць, як я отримала диплом магістра. Не хочеться думати про те, що можуть обірватися зв’язки з рідним університетом. Тому я гаряче схвалюю ініціативу щодо створення Асоціації випускників і, звичайно ж, обов’язково стану її членом. Гадаю, що не залишаться байдужими до цього прекрасного починання і мої вчорашні однокурсники.

Ми віримо, що, ставши членами Асоціації, зможемо завжди розраховувати на поради і підтримку своїх колишніх наставників, улюблених викладачів, зрештою, на підтримку одне одного. Адже університет – це не тільки мудрість і досвід, це також і енергія юності!

Світлана Зуб

випускниця 2011 року,

аспірант 4-го року навчання кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій факультету історії та міжнародних відносин

Наш університет має славну історію. Вже багато років випускники університету служать народу, науці, державі. Серед них - державні та політичні діячі, лідери науки, культури, освіти, суспільно-соціальної діяльності.

Я пишаюся тим, що навчалася саме тут. Впевнена, що Асоціація об’єднає випускників усіх факультетів різних років навчання, які братимуть активну участь у житті університету, щоб сприяти його розвитку, підвищенню рейтингу і конкурентоздатності.

Тих, чия доля та кар’єра склались завдяки УжНУ, хто пишається, що закінчив цей університет, хто хоче дати своїм дітям гідну освіту на рідній землі, запрошуємо долучитися до створення Міжнародної асоціації випускників Ужгородського національного університету!