18.04.2018

Студенти УжНУ відвідали лекцію Анатолія Гриценка та дізналися про ряд необхідних умов задля удосконалення Національної безпеки

У середу, 18 квітня, в Ужгородському національному університеті відбулася лекція про Національну безпеку України, яку провів поважний гість, доцент кафедри політології Києво-Могилянської академії – Анатолій Гриценко.

На зустріч із колишнім міністром оборони України прийшло чимало студентів. Так, представники факультету історії та міжнародних відносин, інформаційних технологій, юридичного факультету не проґавили нагоди послухати лекцію на важливу тему, але й отримали нагоду поставити власні питання.

У ході лекції Анатолій Степанович акцентував свою увагу на сучасних загрозах та шляхах їх локалізації. Перш за все, пан Гриценко порадив усім присутнім прочитати текст Мінських угод: «Весь світ повторює мантру - Мінські Угоди потрібно виконати. Їм немає альтернативи. Однак, прочитавши їх, я одразу ж сказав - вони мертві виконати їх неможливо» - зауважив лектор.

За словами колишнього міністра оборони загроза підписаного документу полягає в поділі України, то подальшому її зникненні. Він зауважує, що з виконанням вимог сучасна Україна зникає з карти, або ж, іншими словами,  розділиться на чотири частини: Крим, ДНР, ЛНР та неокуповані території.

Окрім недовершеності Мінських угод, Анатолій Степанович розповідав про ряд проблем, у яких живе нинішнє українське суспільство. Зокрема наголосив, що чималої стурбованості викликає міграція народу в пошуках кращого життя.

«У жодного з нас немає довіри до суду, не гарантований захист наших прав, свободи та власності,  через це країну покидають величезними темпами. Це також загроза національної безпеки. Виїжджають мільйонами в рік і якщо таку тенденцію не зупинити - не буде з ким підіймати країну» - наголосив Анатолій Гриценко.

Шукаючи шляхи для вирішення гострих проблем Анатолій Степанович запропонував увазі студентів проект, в якому йдеться про відповідальність та покарання за незаконні дії та користування повноваженнями. Лектор наголосив, що відповідно до цього проекту, якщо суддя, слідчий чи прокурор взяв хабар і наслідком стало прийняття неправосудного рішення для них буде передбачено покарання: довічного ув’язнення  без права амністії або помилування та повна конфіскація майна рідних.

Пан Гриценко розповідає, що не всі знаходять даний проект гуманним, але запевняє в його ефективності. Окрім вищезазначеного, Анатолій Степанович вважає, що нам є чому повчитися у Заходу – витримці, соціальним стандартам та низькому рівню корупції, після чого, навів приклади з власного життя.

Завершив спілкування зі студентами лектор словами: «Той хто хоче - шукає шляхи, а хто не хоче  - вигадує причини та створює нам загрози у всіх сферах». Опісля лекції усі охочі мали можливість поставити питання поважному гостю, на які він радо відповідав.

Максим Грежинець,

для Інформаційно-видавничого центру УжНУ