18.01.2018

Студенти-біологи успішно складають зимову сесію

З приходом зими для студентів Ужгородського національного університету настає «спекотна пора», адже доводиться забути про святкування та починати готуватися до сесії. Так у розпал складання заліків, екзаменів та захисту дипломних робіт ми вирішили завітати до одного із провідних факультетів вишу – біологічного – поспілкуватися з деканом та поцікавитися, чи завадили святкові дні якісній підготовці студентів.

На коридорах факультету з самого ранку людно, студенти та викладачі поспішають до своїх аудиторій. Хто старанно навчався упродовж усього семестру  - прийшов тільки отримати запис у свою залікову, інші ж ще до приходу викладачів повторюють пройдене та обмінюються думками з колегами. Цього дня не менше хвилюються і студенти другого курсу біологічного факультету, які складають нині екзамен у декана факультету Ярослави Гасинець. Вони зізнаються, що кожен залік чи екзамен викликає хвилювання, однак на іспиті у декана відчувають більше відповідальності.

«Не знаю чому, але чи то залік, чи то екзамен, який ти складаєш у декана факультету викликає більше хвилювання та емоцій. Ти усвідомлюєш, що повинен відповідати на всі 100%» - ділиться враженнями студентка другого курсу Андріана Косач. Дівчина розповідає, що цього дня складає останній предмет «цитологію», і вже отримала свою позитивну оцінку «автоматом». «Період сесії ділиться, певне, на три етапи: «страшно», «можна витримати» і «ну, нарешті все здано». У порівнянні з другим курсом стало важче, але, безумовно, і цікавіше. До прикладу сьогоднішній екзамен вимагає хороших теоретичних знань, адже питання доволі складні, але цікаво розуміти як працює організм, його клітини».

Декан факультету Ярослава Гасинець розповідає, що підготовка до іспитів у студентів розпочалася ще у грудні, з так званої «настановчої сесії». Нині ж студенти перейшли до наступного етапу – здачі заліків та екзаменів.«Студент біологічного факультету, як і всіх інших, до закінчення бакалаврату зростає, і ми спостерігаємо постійну динаміку, адже навчаючись на першому-другому курсі вони здобувають ті базові знання, які надалі дозволяють їм покращувати свої рейтингові бали. Розуміючи базу, маючи основу студент до третього-четвертого курсу вже адаптується, відповідно виходить на фаховий рівень, а знання закріплюють власне бакалаврськими та дипломними роботами» - розповідає пані Ярослава.

Вона переконана, що факультет традиційно випускає хороших спеціалістів. Більша частина студентів – мешканці сіл, і викладачі факультету намагаються докласти зусиль для швидкої адаптації та пристосування до факультету та до методики викладання.

«Звісно, студенти є різні. Хтось вчиться дуже добре, хтось має середній рівень, ну, а ті, хто не встигає, відповідно відсіюється задовго до отримання диплому. Однак, варто зауважити, що на перших порах викладачі факультету докладають чимало зусиль для того, аби підтягнути тих, хто не встигає, і в позалекційний час. Звісно, ця сесія не є винятком, і нині є такі студенти, які мають заборгованість. Однак, у їхньому розпорядженні - три офіційні перескладання і ми завжди з розумінням ставимося до усіх життєвих обставин через які студент не встиг підготуватися. Я переконана, що ми в більшій мірі зможемо зберегти число своїх студентів та випускників» - зазначає декан біологічного факультету Ярослава Гасинець.

Студентка другого курсу Тетяна Почіл нині ж знаходиться серед тих, хто повинен складати іспит безпосередньо перед викладачем. «Сьогодні ми складаємо один із основних та базових предметів «цитологію», предмет який вивчає клітини. Це дуже важливо для біолога, адже без клітини не було б тканин та організмів загалом, це як функціональна одиниця усього живого. Цього року у нас з’явилися ті предмети, які потрібні нам як фахівцям, адже минулого року ми здебільшого вивчали предмети загального характеру. Цьогоріч стало цікавіше, але й важче. Поки вважаю, що ця сесія найважча, однак попереду ще декілька років, хтозна, що чекає. Думаю, що з наступного року, коли буде відбуватися поділ, оберу для себе спеціалізацію «генетика» і рухатимуся у тому напрямку».

Студент-магістрант Марк Сабов цього дня складав «геоботаніку з основами флористики». Хлопець каже, що обрав для себе спеціалізацію «мікробіологія», і продовжив навчання на факультеті адже планує поєднати з цим своє життя. «На цій сесії це третій екзамен, і тут ми повинні були засвоїти фітоценози, вивчити структури рослин і чимало іншого. Чесно кажучи, за всі роки навчання ця сесія не є найважчою, але це пов’язано з тим, що за п’ять років ми вже здобули ті ґрунтовні знання, які нині просто поглиблюємо. Той хто обирає для себе майбутній фах повинен розуміти з чим буде пов’язана його діяльність, і якщо йому буде цікаво навчатися, то роки навчання промайнуть доволі швидко, а головне, змістовно».

Ярослава Гасинець проводить екскурсію та демонструє, що життя на факультеті вирує, не залишилися осторонь і студенти, що завершують навчання на магістратурі. Вони сьогодні успішно захищали свої дипломні роботи перед поважною екзаменаційною комісією.

Сесія – складний період як для студентів, так і для викладачів. Кожен факультет щорічно готує чималу кількість фахових спеціалістів, які гартуються під час проведення практичних, лабораторних та написання чималої кількості модулів, складання іспитів. Кожна сесія дає можливість перевірити себе на витривалість та зрозуміти сильні та слабкі місця. Головне, що кожного року в університетській родині нашого вишу з’являються нові імена, які готові навчатися, здобувати досвід та рости, і не пасувати перед труднощами.

Вероніка Кобаль,

Інформаційно-видавничий центр УжНУ