12.07.2017

Спортивно-оздоровчий комплекс УжНУ

Ужгородський національний університет може по праву гордитись спортивними досягненнями своїх студентів та випускників – адже він має один з кращих області спортивно-оздоровчий комплекс. На його базі відбуваються як загальноуніверситетські, так і обласні, всеукраїнські змагання, міжнародні спортивні турніри.

До складу спортивно-оздоровчого комплексу УжНУ входить більше 20 об’єктів, серед них басейн, криті спортивні зали, спортивні майданчики на вул. Івана Франка, спортивні комплекси біля гуртожитків університету та коледжу, а також надсучасний  спортивний комплекс біля гуртожитку №4, відкритий влітку 2016 року. Крім цього, до структури комплексу входять університетська гірськолижна база «Плішка».

Спортивні споруди університету створені перш за все для тренувань студентів та працівників університету. А у вільні години на спортивних спорудах – в басейні, майданчиках, спортзалі та футбольному полі мають змогу займатися всі охочі за невелику плату. «Перевагою спортивно-оздоровчого комплексу УжНУ є те, що він не є комерційною структурою, ціни за відвідування є меншими від інших аналогів в Ужгороді» - зазначає директор спортивно-оздоровчого комплексу УжНУ Андрій Курта.

Особливе місце серед споруд посідає університетський басейн довжиною 25 метрів. Його активно відвідують дорослі та юні ужгородці, вода у басейні відповідає європейським стандартам, у розпорядженні відвідувачів зручні та просторі роздягальні. Особливу увагу в спорткомплексі приділяють безпеці людей, тут створено всі умови для ефективних тренувань та активного відпочинку. У басейні протягом цілого року відбуваються заняття з плавання та водного поло спортивних груп школярів міста Ужгорода. Також відбувається значна кількість спортивних подій обласного, загальноукраїнського масштабу, міжнародні змагання з водних видів спорту.

Чимало спортивних подій в університеті та місті Ужгород відбуваються у спортивних залах університету. Зокрема тут проходять змагання з волейболу, баскетболу інших видів спорту, є можливість проводити заняття з різних видів спорту у спеціалізованих гуртках. Тренування з легкої атлетики, змагання з футболу відбуваються на футбольному полі, яке знаходиться поруч з центральною будівлею спорткомплексу УжНУ.

Влітку 2016 року біля гуртожитку університетського гуртожитку № 4 урочисто відкрили оновлений спортмайданчик, що повністю відповідає європейським стандартам. Він складається з штучного поля для міні-футболу, багатофункціонального майданчика для гри у баскетбол, волейбол і теніс, різноманітних спортивних тренажерів. На базі спортмайданчика відбувається навчання студентів, спортивні змагання, а у вільний від навчання час  він приймає індивідуальних відвідувачів.

Також до спортивно-оздоровчого комплексу належать менші спортивні споруди, які знаходяться на базі коледжу, гуртожитків.  Спортивна інфраструктура УжНУ дозволяє студентам ефективно та якісно займатися улюбленими видами спорту, підтримувати форму та здоровий спосіб життя.