Про генезу корупції та боротьбу з нею студенти УжНУ дискутували з народним депутатом України

У вівторок, 10 жовтня, в Ужгородському національному університеті відбулася публічна розмова з народним депутатом України Володимиром Чумаком щодо причин зародження корупції в українському політичному просторі. Нардеп у 2014-16 роках був заступником голови Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції, наразі є членом Національного Агентства з питань запобігання корупції. Володимир Чумак - співавтор низки антикорупційних законів, зокрема закону про електронне декларування доходів і майна чиновників, який набув чинності у 2016 році.

У ході зустрічі, яка була проведена у позалекційний час,  студенти УжНУ мали змогу почути думки народного депутата про причини розвитку корупції у період становлення української державності та сьогоднішню добу. Йшла мова і про успішний міжнародний досвід боротьби з корупційними системами у бізнесі й політиці, зокрема в США, Італії та Румунії. «Завдяки політичній волі й грамотному законодавству в цих країнах корупція, якщо й не була повністю подолана, то її рівень був зведений до мінімального. Хочу наголосити, що політична воля є основною складовою в будь-якій антикорупційній боротьбі» - наголосив Володимир Чумак.

Наприкінці зустрічі студенти мали змогу поставити нардепу гострі питання та провести дискусію щодо реформування української виборчої системи.