12.07.2017

Нові можливості для студентів міжнародних економічних відносин

12 липня 2017 року відбулася протокольна зустріч Голови закарпатського осередку Спілки дипломатів України, завідувача кафедрою міжнародної політики УжНУ Алена Панова з Генеральним консулом Словацької Республіки в Ужгороді Мірославом Мойжіта.

Оскільки це була перша зустріч з моменту призначення нового керівника місії Словаччини, її учасники домовились встановити робочий контакт поміж дипломатичними установами, а також обговорили низку питань. Зокрема мова йшла про активізацію двосторонніх відносин у економічній та культурній сферах, взаємні кроки в євро-інтеграційних процесах та оцінку внутрішньополітичної ситуації в Україні та її ролі на міжнародній арені. Генеральний Консул Мирослав Мойжіта поінформував про очікувану активізацію роботи консульської установи у сфері налагодження бізнес-контактів, інвестиційній діяльності, а також інституційного зміцнення організацій словацької національної меншини в регіоні. В свою чергу професор Ален Панов запропонував налагодити співпрацю у освітній сфері. Сторони дійшли згоди про започаткування короткого курсу лекцій і практичних занять для студентів факультету міжнародних економічних відносин, яку люб’язно погодився провести Генеральний консул. Беручи до уваги значний дипломатичний досвід (5 дипломатичних місій, зокрема і у найвищому ранзі Надзвичайного і Повноважного Посла в балканських країнах та Білорусі), студентам буде запропоновано актуальну і цікаву тематику з практичної дипломатії. Також було узгоджено можливості проходження практики на базі Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді, яке є найбільшим консульством у системі Словацької дипломатичної служби,  для студентів-міжнародників.