Нагородження та вручення: в УжНУ відбулося засідання Вченої ради

У п’ятницю, 13 квітня, відбулося чергове засідання Вченої ради університету. Воно розпочалося з вручення почесних грамот членам команди УжНУ з футзалу та тренерові Михайлові Шкірті, які гідно представили університет на загальноукраїнських змаганнях, здобувши 3 місце. «Рівень нашої команди дуже значний, хлопці в 1|4 фіналу виграли у команди Київського інституту фізкультури. За загальною думкою, наша команда була найкращою на змаганнях!» - наголосив ректор Володимир Смоланка.

На Вченій раді відбулася церемонія вручення відзнаки «Почесного доктора Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет» Вальтеру Ретцелю-Кюрцдьорферу, магістру M.Sc. (Public Health), фахівцю в галузі здоров'я, ерготерапевта,  науковця кафедри медичного менеджменту та дослідження Інституту медичного менеджменту та науки про здоров’я Університету м. Байройт (Німеччина).

Голова експертної комісії, проректор з наукової роботи Ігор Студеняк, представляючи шанованого гостя, зазначив: «З 1993 по 2015 роки Вальтер Ретцель-Кюрцдьорфер був керівником відділення ерготерапії у районній лікарні міста Байройта, а також наркодиспансеру в місті Гохштадт. Сфера наукових та професійних інтересів Вальтера Ретцеля-Кюрцдьорфера зосереджена на темі суспільних та економічних змін у сфері психіатричного забезпечення, а зокрема темі – робочі умови та психічне захворювання, запобігання та реабілітація. З 1998 року він очолює товариство «Медицина, психіатрія та соціальні питання» у партнерській спілці району «Оберфранкен-Закарпаття».

Пан Ретцель-Кюрцдьорфер є керівником проекту медицини та психіатрії в рамках кооперації району Оберфранкен та Закарпатття, зокрема в сфері підвищення кваліфікації спеціалістів з лікування травмованих українських солдатів. За заслуги у виконанні цих обов’язків він нагороджений Срібною почесною медаллю району Оберфранкен і Грамотою Закарпатської облради.

За сприяння Вальтера Ретцеля-Кюрцдьорфера та відповідно до розробок його спеціальних програм з 2007 по 2015 рік проводилися  стажування закарпатських медиків у м. Байройт. У 2017 році за програмою науковця відбулося стажування закарпатських лікарів, викладачів УжНУ та психологів, що працюють із категорією пацієнтів з числа учасників АТО в окружній клініці Байройта.

У 2017 році німецькими фахівцями у співавторстві з Вальтером Ретцелем-Кюрцдьорфером були розроблені методичні рекомендації щодо діагностики, терапії та реабілітації пацієнтів із посттравматичним стресовим розладом, у тому числі військовослужбовців-учасників АТО.  Наразі пан Вальтер читає лекції для студентів, магістрів спеціальності «Фізична терапія. Ерготерапія» на факультеті здоров’я та фізичного виховання  УжНУ.

У почесній промові Вальтер Ретцель-Кюрцдьорфер подякував Ужгородському національному університету за приємну та творчу атмосферу cпільної роботи. «Протягом п’ятнадцяти років я маю співпрацю на Закарпатті. Тепер я маю новий проект, який з радістю прийняв -  читати лекції вашим ерготерапевтам. На інтерактивних заняттях ми зі студентами не тільки вивчаємо міжнародні стандарти ерготерапії, але й їх адаптацію в умовах України. Впевнений, наша робота  буде успішною. Хочу подякувати декану Івану Миронюку, ректору Володимиру Смоланці за те, що почуваюся дуже комфортно в УжНУ. Хочу побажати університету, колегам та співробітникам  всього найкращого, і найбільше побажання, щоб на Сході України настав мир і ця абсурдна війна закінчилася. Ad multos annos!» - сказав пан Вальтер Ретцель-Кюрцдьорфер.

Після урочистого нагородження робота Вченої ради продовжилася інформацією декана Віталія Сержанова про навчальну, наукову та виховну діяльність економічного факультету.

Також на засіданні розглянули атестаційні та конкурсні справи. Зокрема, вчене звання професора на кафедрі кібернетики і прикладної математики було присвоєно Федору Гече, вчене звання доцента - Василеві Тимчаку та Маріанні Шаркаді.

Досягненням для університету стало отримання відзнаки Web of Science Award 2018, яку проводили Міністерство освіти і науки, Національна академія наук України разом зі всесвітньовідомою компанією Clarivate Analytics.  Серед восьми провідних університетів, запрошених на захід, став Ужгородський національний університет, який відзначено високою нагородою форуму в номінації «Установа з найвищою ефективністю наукових досліджень у 2018 році».

Директор ННІ євроінтеграційних  досліджень Іван Артьомов, який урочисто передав нагороду ректору Володимирові Смоланці, зазначив, що керівники міжнародної організації з моніторингу наукових досліджень Clarivate Analytics відзначили плідну та стабільну роботу УжНУ у сфері організації найважливіших наукових досліджень.

Наприкінці роботи члени Вченої ради розглянули ряд адміністративних питань та запланували провести  наступне засідання 24 травня.

Олексій Шафраньош