03.11.2017

На біологічному факультеті УжНУ урочисто відкрили лабораторію молекулярно-генетичних досліджень

У четвер, другого листопада, на кафедрі зоології біологічного факультету Ужгородського національного університету урочисто відкрили нову лабораторію молекулярно-генетичних досліджень. Присутніми на події були ректор університету Володимир Смоланка, проректори Олександр Сливка, Ігор Студеняк, Дмитро Сойма, декан біологічного факультету Ярослава Гасинець та працівники кафедри зоології.

«Важливим напрямком діяльності лабораторії є виконання комплексної наукової теми «Розробка геномних підходів для встановлення генетичного різноманіття рідкісних та ендемічних видів рослин і тварин» (науковий керівник Олексик Т.Х.), що передбачає вивчення та розробку новітньої методології і експериментальних підходів, а також створення інформаційної бази для вивчення генетичної різноманітності у популяціях рідкісних рослин і тварин Карпатського регіону.

Використання отриманих напрацювань по цій тематиці в майбутньому може бути застосоване і для медичних цілей, зокрема для визначення рідкісних і поширених алелей та спадкової чутливості до хвороб у людини, з наступним формуванням індивідуального підходу до профілактики та лікування різноманітних захворювань і розвитку персоналізованої медицини у регіоні. В перспективі на базі лабораторії розглядається можливість здійснення генетичної діагностики» - зауважує декан факультету Ярослава Гасинець.

«Проведення досліджень на базі нововідкритої лабораторії також дадуть змогу науковцям факультету брати участь у міжнародних науково-дослідних програмах та сприятимуть налагодженню співпраці з науковими закладами і лабораторіями інших країн. Поряд з цим, відкриття цієї лабораторії дозволить ефективніше залучати здібних студентів до виконання сучасних досліджень, що безперечно покращуватиме роботу з підготовки науково-педагогічних кадрів університету» - розповідає завідувач кафедри зоології біологічного факультету Федір Куртяк.

Відкриття лабораторії молекулярно-генетичних досліджень важливий крок, як для біологічного факультету, так і для університету в цілому. Ця лабораторія стане чудовою платформою для навчання студентів та розвитку науки на факультеті. Саме тут, зізнаються працівники кафедри,  з часом відбуватимуться дослідження зразків ДНК – одного із провідних напрямків сучасної науки.

Інформаційно-видавничий центр УжНУ