14.11.2016

«Краща/гірша кімната 2016»: а в яких умовах живете ви?

У понеділок, 14 листопада, відбувся конкурс «Краща/гірша кімната – 2016». Щорічний огляд проходив в рамках «Тижня студентства» і мав на меті  відзначити найкращі та найгірші студентські помешкання. Дата проведення конкурсу не була загальновідомою саме для того, аби побачити реальний побут і життя студентів, але аж ніяк не підлаштовані «сцени». Організований студентською профспілкою Ужгородського національного університету рейд  викликав неоднозначну реакцію у мешканців гуртожитків.

Перед  початком огляду голова студентської профспілкової організації Ростислав Головчанський розповів членам комісій про умови та критерії оцінювання кімнат, а також розподілив усіх членів комісій так, аби представники факультетів не потрапили до кімнат своїх колег.

Ростислав розповідає, що традиція проведення цього конкурсу-огляду досить давня, а зараз є ще й необхідною.  «Деякі студенти УжНУ мають можливість жити у відремонтованих блоках та кімнатах. Ми хочемо пересвідчитись, що вони цінують та оберігають умови в яких живуть». Також голова профкому наголошує, що студенти які проявлять турботу про своє помешкання та продемонструють найчистішу та найохайнішу кімнату, отримають заохочувальний подарунок. Ті ж, хто буде жити в найбруднішій кімнаті, можуть отримати свій приз – віника чи то швабру.

Заступник голови профспілки юридичного факультету Олександр Лошак, представниця факультету МПМБ Вікторія Булеца та голова студентської профспілки факультету суспільних наук  Іван Глебена проводили огляд в гуртожитку №4. Враження від побаченого відрізняються, однак погоджуються в одному – все у руках студентів.

Олександр розповідає, що вже втретє бере участь в цьому конкурсі в якості оглядача, проте гуртожиток №4 відвідав з обстеженням вперше. «Звісно, після огляду відчуття неоднозначні. Ті, хто хоче жити в хороших кімнатах – створюють для цього умови, але ті  хто немає бажання – живе у  відповідних умовах. Також хочеться побажати тим, хто живе на оновлених поверхах цінувати те, в яких умовах вони живуть. Дуже потішили мешканці кімнат, в яких ремонт робився 2-3 роки тому, але складається враження ніби він новий».

«Хотілося б аби загальні ремонтні роботи торкнулись санвузлів, адже справна сантехніка – це немало важливо» – ділиться враженнями Вікторія і додає, що умови в кімнатах нормальні, проте самі студенти спричиняють собі ж проблеми.

Варто зауважити, що найбільшим шоком для оглядачів був стан кухні на одному з недавно відремонтованих поверхів. Увагу привернуло пошкодження стільниці кухні, а також слід від гарячої сковорідки на підвіконнику.

Іван Глебена підмітив, що саме цей гуртожиток за спостереженнями має найбільше проблемних зон. «Звісно, у вирішенні проблемних питань не обійдеться без підтримки керівництва, але для того студентам необхідно проявити зацікавленість, а головне показати, що вони здатні підтримувати хороший стан наданих їм меблів та кімнат».

Представники профспілки зазначають, що завжди готові допомогти. Підтримка у вирішенні побутових питань, це мінімум який гарантують у організації, адже розуміють, що побут – важлива складова студентського життя.

У загальному підсумку варто зазначити, що гуртожиток у задовільному стані, хоча і потребує ремонтних робіт. Студенти, що піклуються про власний добробут докладають зусиль для поліпшення своєї житлової ситуації, подекуди роблять косметичні ремонти за власний кошт. Проте, навіть якщо не витрачати власних грошей на шпалери, а просто підтримувати охайний стан кімнат та меблів – можна жити в чудових умовах. Головне мати бажання, що і демонструють мешканці багатьох кімнат гуртожитку.

Результати проведеного конкурсу незабаром будуть опубліковані, а представники кращих/гірших кімнат тримають призи від профкому університету.

Вероніка Кобаль,

прес-служба УжНУ