03.05.2017

Керівництво УжНУ відвідало виробничий комплекс компанії «Jabil»

Ректор УжНУ Володимир Смоланка та проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Рогач відвідали завод корпорації «Jabil» в Ужгороді. Підприємство вже не перший рік тісно співпрацює з  УжНУ в рамках спільних проектів, працевлаштовуючи випускників, допомагаючи університетові в розвитку технічної бази. Корпорація «Jabil» – третій виробник електроніки у світі з річним оборотом у 18 мільярдів доларів. На підприємствах зайняті більше ніж 180 тисяч чоловік. На Закарпатті «Jabil» працює вже більше 10 років.

Під час зустрічі обговорили питання подальшої співпраці університету і компанії «Jabil», адже вона є взаємовигідною для обох сторін. Ректор УжНУ Володимир Смоланка зазначив: «Ми високо цінуємо співпрацю з успішною компанією «Jabil», яка приносить добрі практичні результати - тут успішно працює багато наших випускників, які здобули вищу освіту в УжНУ за різними спеціальностями. Важливо, що вони задоволені як матеріальною оцінкою їх роботи, так і умовами, створеними для них на підприємстві. Зважаючи на це ми маємо намір розширювати наші партнерські взаємовідносини, адже для нас є дуже важливим  працевлаштування наших випускників на перспективну і добре оплачувану роботу в рідній країні. З керівництвом заводу ми обговорили перспективний план нашої співпраці, який зокрема, включатиме нову для нашої країни програму дуальної освіти. Такі студенти зможуть поєднувати навчання в нашому виші з пов’язаною з обраною спеціальністю оплачуваною працею на виробництві. Таким чином, в підготовці молодих спеціалістів поряд з університетом прийматиме участь і підприємство, зацікавлене у фахівцеві».

Бізнес-середовище швидко розвивається і університет повинен встигати за його розвитком, готувати таких спеціалістів, які будуть конкурентоспроможними на ринку. «Наше завдання не тільки дати якісну освіту, але й допомогти студентам працевлаштуватися. «Jabil» дає такі можливості, він готовий співпрацювати з університетом. Компанія дає гарні можливості професійного зростання та заробітну плату, яка є вищою середнього рівня в Україні» - наголошує Олександр Рогач.

Попри наявність на Закарпатті таких сучасних і передових підприємств як «Jabil», високого інтересу абітурієнтів на технічні спеціальності не спостерігається. Тому однією з важливих цілей співпраці є демонстрація абітурієнтам перспективності і можливості реалізуватися саме за технічними, природничими спеціальностями.  «Ми йдемо в ногу з часом - нещодавно відкрили на фізичному факультеті нову, перспективну спеціальність «Телекомунікації та радіотехніка». Щоб ви розуміли, ринок праці за цією спеціальністю справді великий: «Jabil», наприклад, співпрацює з багатьма провідними телекомунікаційними компаніями у світі - розповідає Олександр Рогач.

Цьогоріч «Jabil» вже втретє оголошує оплачуване стажування терміном на 6-12 місяців. Протягом цього часу відбуватиметься постійне навчання (професійні та особистісні тренінги, в тому числі безкоштовні курси англійської мови). На стажування запрошують  студентів 5-6 курсу та випускників з аналітичним складом мислення, з розумінням алгоритміки та креслень (Autocad), з відмінним знанням пакету MS Office та зі знанням англійської на середньому рівні та вище.

Приєднатися до стажування можна заповнивши  он-лайн анкету до 12 травня https://goo.gl/forms/an5MuzZQsws1OgbG3.

Тестування відбуватиметься з 15 по 19 травня, а саме стажування розпочнеться 3 липня.

Додаткову інформацію про компанію «Jabil» можна отримати за посиланнями:

Інформаційно-видавничий центр УжНУ