Новини

31.08.2017
538

Керівники УжНУ поспілкувалися з мас-медійниками Закарпаття

Керівники УжНУ поспілкувалися з мас-медійниками Закарпаття

Сьогодні, 31 серпня, відбулося розширене урочисте засідання Вченої ради Ужгородського національного університету присвячене початку нового навчального року. Після завершення засідання ректор та проректори УжНУ зустрілися на прес-конференції з представниками крайових мас-медіа.

 

РЕЗУЛЬТАТИ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ: ПОЗИТИВНА ДИНАМІКА НА ВСІХ ФАКУЛЬТЕТАХ

Насамперед журналістів цікавили підсумки цьогорічної вступної кампанії до університету. Ректор Володимир Смоланка надав інформацію про результати вступу станом на 31 серпня, однак уточнив, що кампанія ще не завершена, адже українські абітурієнти мають можливість вступати до вишів до 15 вересня, а набір іноземних студентів триває до 1 листопада. За словами ректора, загалом станом на сьогодні до УжНУ зараховано понад 4300 студентів.    

– Ми задоволені результатом вступної кампанії. Якщо порівнювати з 2016-м роком, то вже маємо на 250 зарахованих студентів більше, - каже Володимир Смоланка. – Це при тому, що працюємо на фоні наслідків демографічної кризи, яка існувала в країні 17-20 років тому. Цього року українські школи закінчило значно менше дітей, ніж у 2016-му, однак і це ще не дно кризи – у наступному році випускників шкіл буде ще менше. І тільки через два роки відновиться зростання кількості абітурієнтів. Я аналізував підсумки вступної кампанії загалом по Україні і хочу вас поінформувати, що абсолютна більшість університетів цього року мають недобір, а в деяких вишах він просто величезний. Тому наш сьогоднішній результат – свідчення того, що Ужгородський національний університет має статус одного з провідних і найпрестижніших вишів Західної України.

До слова, з майже 1900 цьогорічних першокурсників 14,5 % (а це кожен сьомий) – з інших областей України. Найбільше представників Львівської (8,6 %), Волинської (1,39 %) та Івано-Франківської (1,01 %) областей.

Як поінформував ректор УжНУ, найбільш популярними серед вступників традиційно були факультети медичного спрямування (медичний та стоматологічний), а також юридичний факультет.

– Хорошу динаміку показали і нові факультети, які були створені в результаті реорганізації. Зокрема, високий конкурс був на факультеті здоров’я та фізичного виховання, факультеті історії та міжнародних відносин і факультеті міжнародних економічних відносин. Хоча загалом цього року маємо позитивну динаміку по всіх структурних підрозділах, –  підсумував Володимир Смоланка.

 

НОВІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ ВЖЕ СТАЮТЬ ПОПУЛЯРНИМИ

Цікавилися мас-медійники і результатами вступу на спеціальності, які відкриті в УжНУ тільки цього року. Таких нових спеціальностей в університеті 6. Зважаючи на високий інтерес абітурієнтів, їх відкриття себе виправдало.

– Особливо радує, що показали динаміку фізично-математичні факультети, де ми цього року відкрили три нові спеціальності. Вдалося зламати тенденцію останніх років, яка характерна не тільки для нашої держави, а й для Європи і всього світу – низької популярності саме спеціальностей точних наук. Але ж таких спеціалістів потребує і промисловість, і наука, тож дуже добре, що до них відроджується інтерес молоді. До прикладу, на нову спеціальність «Телекомунікації та радіотехніка», яку цього року відкрито на фізичному факультеті, зараховано 10 студентів, з них 7 – на державне замовлення. І це при тому, що загалом по Україні на цю спеціальність державне замовлення було невеликим. Або інший приклад – спеціальність «Хімія. Середня освіта». УжНУ отримав найбільше з усіх вишів України держзамовлення на цю спеціальність і ми його повністю виконали, –повідомив ректор УжНУ.

Володимир Смоланка також розповів, що УжНУ планує продовжувати роботу з відкриття нових спеціальностей. При цьому насамперед робитимуть ставку на ті, котрі затребувані на ринку праці і потрібні народному господарству. 

У відповідь на запитання журналістів про новації, які були запроваджені під час цьогорічної вступної кампанії, ректор відзначив позитив від подання винятково електронних заяв абітурієнтів, бо завдяки цьому черги під дверима кабінетів приймальної комісії зникли як явище. Також, за словами керівника УжНУ, цього року, мабуть, як ніколи раніше, держава звернула увагу на підтримку пільгових категорій вступників. Володимир Смоланка проанонсував, що наступного тижня у Києві відбудеться засідання Ради ректорів України, на якому серед інших питань обговорюватимуть ефективність і доцільність запроваджених цього року новацій. Міністерство освіти і науки хоче знати думку ректорів з цього приводу і почути пропозиції щодо можливих змін, які варто внести для кращої організації вступної кампанії 2018 року.

 

АВТОРИТЕТ УЖНУ СЕРЕД ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ ЗРОСТАЄ ЩОРОКУ

Прозвучало під час прес-конференції і питання набору іноземних студентів. Як поінформувала журналістів проректор Мирослава Лендьел, яка відповідальна за міжнародну співпрацю, цього року в УжНУ очікують близько 300 нових студентів із різних країн Азії, Африки та Близького Сходу.

– Хоча вступна кампанія для іноземних студентів триває до 1 листопада, я вже тепер можу сказати, що вона буде вдалою, – запевнила Мирослава Лендьел. – Причому, на відміну від попередніх років, коли іноземці виявляли інтерес майже винятково до медичних спеціальностей, зараз ми надаємо запрошення вже й абітурієнтам-іноземцям, котрі хочуть вчитися на спеціальностях «Комп’ютерна інженерія», «Міське будівництво» і «Міжнародні відносини». Загалом очікуємо, що матимемо іноземних студентів на 6 спеціальностях. Фактично наразі ми вже припиняємо надавати запрошення, бо ті ліцензійні обсяги, які УжНУ зарезервував на підготовку іноземців, вже майже заповнені.

 

РЕМОНТИ В СТУДЕНТСЬКИХ ГУРТОЖИТКАХ ТРИВАТИМУТЬ І НАДАЛІ

Оскільки цього тижня розпочався процес поселення в гуртожитки, журналістів, природно, цікавило і питання умов проживання студентів. Володимир Смоланка повідомив, що розпочаті в минулому році капітальні ремонти гуртожитків не стали разовою акцією – цього року на капремонт у гуртожитках №№ 2,3 і 5 виділено понад 4 мільйони гривень. Ректор запевнив, що облаштування гуртожитків, які до того не бачили ремонтів по 40 і 50 років, триватиме і далі – щороку. Протягом 5-6 років керівництво УжНУ планує повністю закрити питання ремонтів у гуртожитках.

Наостанок зустрічі журналістам нагадали, що цього року в університеті створена «Міжнародна асоціація випускників УжНУ». Перший проректор Олександр Сливка, який курує її роботу, запросив мас-медійників, які навчалися в УжНУ, вступати до асоціації і допомогти альма-матер, поширюючи в інформаційному просторі краю неупереджену і об’єктивну інформацію про Ужгородський національний університет.

– Таким чином ви допоможете УжНУ і наступного року успішно провести вступну кампанію та отримати якісний контингент студентів, – підсумував Олександр Сливка.

 

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: