17.09.2017

Кафедра військової підготовки УжНУ презентувала свої досягнення

У п’ятницю, 15 вересня, для студентів Ужгородського національного університету випала нагода познайомитися з унікальною структурою вишу – військовою кафедрою. Студентам розповіли про особливості навчання цього навчального підрозділу  та познайомили з офіцерським складом.

Завідувач кафедри військової підготовки полковник Василь Олійник зізнається, що приємно вражений тим, що студенти вишу проявили таке зацікавлення: «Ми дуже раді, що на наше запрошення відгукнулося так багато факультетів університету та студенти природничо-гуманітарного коледжу УжНУ. Ми дедалі більше переконуємося, що ця кафедра важлива та необхідна не тільки для викладачів, але й для її вихованців. Цьогоріч відбувся перший випуск наших офіцерів, а вже з першого вересня ми отримали нових студентів, які розуміють для чого вони навчаються на кафедрі і усвідомлюють ту відповідальність, яка покладена на їх плечі. Кафедра завжди радо зустрічає відвідувачів та гостей, і якщо у когось виникає бажання побачити чим ми живемо – завжди раді вітати» - розповідає завідувач кафедри.

Цього дня студентам були продемонстровані відеоролики про життя кафедри, а викладачі розповідали про технічне обладнання, зокрема про прилади нічного бачення, біноклі та зброю. Окремо студентам розповідали про підготовку офіцерів запасу та наголошували, що навчання проводиться за чотирма військово-обліковими спеціальностями: «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів», «Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів наземної артилерії», «Підготовка спеціалістів спеціального призначення» та «Психологія».

На запрошення військової кафедри відгукнулися також і студенти факультету туризму та міжнародних комунікацій, які прийшли у супроводі декана факультету - Наталії Габчак. Пані Наталія разом зі своїми студентами відвідала ознайомчі уроки, а також взяла до рук зброю в інтерактивному тирі. «Враження від цієї кафедри тільки найкращі. Їм треба віддати належне – я не сподівалася, що за такий короткий час кафедра зможе змужніти не тільки в кадровому, але й матеріальному планах. Можна вважати, що я є інсайдером роботи цього підрозділу, адже мій син цьогоріч закінчив тут навчання і серед  перших випускників отримає звання молодшого лейтенанта запасу. Наші студенти часто цікавляться роботою військової кафедри, і сьогодні їм випала нагода на власні очі побачити чим живе кафедра і на наступний рік хтось з них вже буде тут навчатися» - переконана декан факультету туризму і МК Наталія Габчак.

Студентка природничо-гуманітарного коледжу УжНУ Андріана Белей вважає, що навчатися військовій справі може кожен, і для дівчини у цьому немає жодних перешкод. «Я постійно чую хороші відгуки про кафедру, але ніяк не було можливості прийти та бодай подивитися, що і як тут відбувається. Сьогодні нам розповіли багато цікавого: і про історію кафедри, і про військову справу загалом і про технічне забезпечення. Якщо чесно, то я була здивована, і це тільки ще більше переконало мене в тому, що наступного року я буду поміж тих, хто здобуватиме військовий фах».

У вихованні справжніх патріотів, які знають історію своєї держави і готові відстоювати її суверенітет – відіграє важливу роль  Ужгородський національний університет та, зокрема, кафедра військової підготовки. Саме тут студенти проходять ту «школу», яка необхідна свідомим громадянам, вірним синам та донькам своєї Батьківщини. Завідувач кафедри акцентує увагу на тому, що кафедра не готує виключно теоретиків, адже має чудові можливості для тренувань та удосконалення практичних навичок, що цілісно формує майбутнього офіцера.

Вероніка Кобаль,

Інформаційно-видавничий центр УжНУ