До Днів науки – 2017 в УжНУ:студентська конференція політологів і тренінг-семінар для викладачів факультету суспільних наук

У рамках Днів науки – 2017 в УжНУ в четвер, 18 травня, на факультеті суспільних наук відбулися два заходи: методичний тренінг-семінар для викладачів факультету суспільних наук щодо наповнення системи електронного навчання Moodle та наукова конференція, яку організували студенти-політологи. Ідейним натхненником і модератором заходу став студент 4 курсу Микита Найгебавер. Головна мета – обговорення феномену гібридної війни як виклика сучасному світовому порядку крізь призму праці військового теоретика російського зарубіжжя Євгенія Едуардовича Месснера «Хочеш миру, переможи заколот-війну!».

Науковий форум розпочав студент 3 курсу Ігор Гліба з виступом «Лик сучасної війни», який розповів про різні типи й способи ведення війни, які скоординовано застосовуються задля досягнення основних цілей.  «Заколот/повстання – ім’я Третьої світової» – такими словами розпочав  студент 3 курсу Роман Іванцик. Було обговорено масштабні конфлікти, поведінку й тактику Тридцятирічної війни, Війну за іспанську спадщину, Семирічну війну тощо.

Студентка 4 курсу Ярослава Турянин донесла до слухачів інформацію про специфіку поведінки індивіда заколот-війни. Було згадано й про психологію народних та революційних рухів, про колони та ополчення заколот-війни. Дискусійною стала тема «Нафта як інструмент досягнення цілей заколот-війни» студентки 2 курсу Юлії Райчинець. В ході дискусії була проведена паралель досягнень та проблем із минулим і сьогоденням, висунуті ідеї покращення економічного становища України шляхом оптимізації використання природних ресурсів, що в перспективі допомогло б вийти нашій країні з затяжної кризи.

У обговоренні актуальної теми також взяли участь в.о. завідувача кафедри політології і державного управління Микола Вегеш, доценти Іван Стряпко, Ігор Вегеш та Михайло Зан. На завершення конференції головні моменти дискусії підсумував модератор заходу, студент-політолог 4 курсу Микита Найгебавер. Він зокрема наголосив на успішному досвіді Ізраїля у гібридних військових сутичках на Близькому Сході. Всі учасники залишилися свідомими того, що заколот-війна або гібридна війна – це, з одного боку, ноу-хау й надбання цивілізації, з іншого – це хвороба сучасного світоустрою, яку неможливо оминути. Водночас потрібно усвідомлювати та реагувати на загрози її переростання у масштабну Третю світову війну.

Інгрід МАЦКО

студентка 2 курсу напряму підготовки «Політологія»