25.05.2014

Дипломатичне стажування в Литві реальне для наших студентів

15-19 вересня 2014 року у Вільнюсі відбудеться IV Єврошкола «Литва: історія успішного вибору» за сприяння Міністерства закордонних справ Литовської Республіки, Міністерства закордонних справ України та Посольства Литви в Україні. До участі в програмі дипломатичного стажування запрошуються студенти-міжнародники та інших напрямків підготовки, які цікавляться міжнародними відносинами.

У ході освітньої поїздки до Вільнюса учасники Єврошколи відвідають Парламент Литви, МЗС, офіс Президента Литовської Республіки, Вільнюську міську адміністрацію, Посольство України в Литовській Республіці, Європейський інформаційний центр. Програмою передбачені робочі зустрічі з політиками та дипломатами щодо розгляду актуальних питань міжнародних відносин у контексті інтеграції України до ЄС і сучасної ситуації в нашій країні. Студенти ознайомляться з особливостями дипломатичної служби за кордоном, системою європейського парламентаризму, функціонуванням центральних і місцевих органів державної влади країн ЄС.

Навчальний візит включає також відвідування найстарішого в Європі університету – Вільнюського, знайомство з його освітніми програмами та панельну дискусію зі студентами Інституту міжнародних відносин. Єврошкола передбачає широку культурно-розважальну програму: відвідування найбільш визначних історичних місць і пам’яток, єврошопінг та урочисте покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку у Вільнюсі – місті його молодості.

За результатами стажування студенти отримають Сертифікат учасника Єврошколи за підписом Надзвичайного і Повноважного Посла Литви в Україні пана Пятраса Вайтекунаса та рекомендаційний лист від МЗС.

З початку 2014 року вже проведено три Єврошколи «Литва: історія успішного вибору», в яких узяли участь понад 60 студентів Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету та Факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка. Всі учасники програми дипломатичного стажування в Литві отримують багаторазові Шенгенські мультивізи.

Більше про Єврошколу в Литві можна дізнатися тут.

Реєстрація – до 15 червня – за цим посиланням.

Богдан Якимюк,
директор Єврошколи