Декан географічного факультету УжНУ доповідав про навчальну, виховну та наукову діяльність

Сьогодні на черговому засіданні Вченої ради Ужгородського національного університету було розглянуто низку важливих питань. Зокрема, присутні заслухали доповідь декана географічного факультету Івана Калинича про  навчальну, виховну та наукову діяльність його структурного підрозділу.

На початку доповіді декан розповів про структуру факультету, його професорсько-викладацький склад та новації.

«Деканат здійснює постійний контроль за оплатою, завдяки цьому боржників майже немає. На кафедрах активно впроваджуються інноваційні форми дистанційного навчання. Значна робота на факультеті здійснюється також для забезпечення студентів інформаційним матеріалом та надання можливості проведення належних лабораторних занять», – зазначив декан.

Окремо Іван Васильович розповів про спад кількості вступників. У наведених порівняльних таблицях чітко видно, що студентів дедалі меншає на кожному напрямку.  «Станом на 1 січня 2017 року на факультеті навчаються 583 студенти. Із них 311 денної форми навчання,  272 – заочної. Ми бачимо, що падає загальна кількість студентів, і якщо в 2012 ми мали на першому курсі 173 студенти, то 2016 – всього 71. Помітна тенденція, що охочих навчатися на контрактній основі все менше», – відмітив Іван Калинич.

Розповідаючи про навчальну роботу, декан зазначив, що значно розширилися бази практики. Окрім органів правління, підприємств та установ державної форми власності, студенти географічного факультету можуть проходити практику за кордоном, що є привабливим для майбутніх вступників.

Іван Калинич розповів, що технічна база факультету починає виходити з ладу, адже наявні прилади були передані профільними підприємствами та установами. Він зазначив, що прилади перебувають у постійній експлуатації, через що потребують ремонту чи оновлення.

Окремо декан географічного факультету наголосив на проведеній науковій роботі, до якої активно долучилися студенти. Іван Васильович зазначив, що за останній рік завершено роботу над двома міжнародними грантами, викладачі факультету провели й відвідали низку міжнародних конференцій та опублікували велику кількість статей і матеріалів наукового спрямування.

Прес-служба УжНУ