Тиждень у Ховартії: за чим їздили та що привезли економісти з м. Пожега

Минулого тижня викладачі економічного факультету повернулися з тижневої поїздки до Хорватії. Їздили не за відпочинком, а з метою обміну досвідом в гості до хорватських колег.

В складі делегації від факультету поїхали декан Віталій Сержанов, його заступники Віталій Герзанич та Андрій Шуліко і завідувач кафедри економічної теорії Олександр Молнар. Розбавила чоловічу компанію колишній заступник декана по міжнародній співпраці Юліанна Волошина – саме завдяки її старанням свого часу економічний факультет отримав можливість довготривалої співпраці з Політехнічним інститутом м. Пожега.

Після приїзду розпочали, звісно ж, із зустрічі з деканом економічного факультету хорватської Політехніки Дінком Зімою, а далі познайомилися з колективом і презентували свою Альма-матер.

Поспілкуватися з українськими викладачами захотіли і представники місцевих ЗМІ. Про що говорили, можна прочитати тут:

http://www.rva.hr/vijest/2017/5517-u- pozegi-su- nas-docekali- vrlo-dragi- i-prijateljski- raspolozeni-ljudi

http://slavonski.hr/gosti-iz- ukrajine-zupan- tomasevic-i- gradonacelnik-puljasic- primili-dekana- i- prodekane-ekonomskog- fakulteta-uzhhorod- national-university/

За наступні кілька днів зустрічалися з мером м. Пожега Дарком Пуляшічем та жупаном (губернатором) краю Алойзом Томашевічем. Розповідали не лише про економічний факультет та університет загалом, а й про місто, область, культуру, людей…

«Звісно ж були й різні екскурсії, – каже декан Віталій Сержанов. – Нам показали університет, місто, національний парк «Папук», а також виноградники і відомий за межами Хорватії винний завод Кутєво. У інституті також готують спеціалістів за напрямком «Виноробство», і ми побачили процес виробництва та скуштували вино».

Заступник декана Віталій Герзанич додає: «Окрім того ще їздили в м. Осієк, це за 80 км від Пожеги. Дуже затишне класично європейське містечко».

Найцікавіша частина, безперечно, – результати поїздки. Керівники факультету уклали з хорватськими колегами домовленість, за якою до кінця семестру викладачі з м. Пожега приїдуть читати лекції ужгородським студентам, а четверо наших студентів зможуть на 3 місяці поїхати навчатись до Хорватії, отримуючи при цьому європейську стипендію.