03.12.2017

Доцент факультету історії та міжнародних відносин УжНУ взяла участь в українсько-польському проекті «Інноваційний університет і лідерство. Фаза IIІ: інновації та відносини з оточенням».

Доцент факультету історії та міжнародних відносин УжНУ взяла  участь в українсько-польському проекті «Інноваційний університет і лідерство. Фаза IIІ: інновації та відносини з оточенням».

Мелеганич Ганна Ігорівна, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій факультету історії та міжнародних відносин, директор Центру сталого розвитку вперше представила Ужгородський національний університет  (за три роки існування даного проекту) в період з 6 листопада по 1 грудня 2017 року у проекті «Інноваційний університет і лідерство».

Співорганізаторами проекту є  з польського боку - Варшавський університет, Ягелонський університет, Фундація Artes Liberales, з українського боку - Міжнародний благодійний Фонд «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики», Спілка ректорів вищих навчальних закладів України, Київський національний університет ім..Т.Шевченка  за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України.

Мелеганич Ганна Ігорівна  пройшла 4-тижневе навчання на базі Варшавського університету та Ягеллонського університету у м. Кракові з  метою ознайомлення з освітніми та управлінські технологіями польської вищої школи, орієнтованими на побудову динамічної структури стосунків з основними стейкхолдерами української вищої освіти. Серія лекцій, тренінгів, консультацій та індивідуальних зустрічей була з представниками Міністерства науки і вищої освіти Польщі, органів муніципального управління м. Варшави та м. Кракова, керівництва університетів та факультетів, академічного менеджменту, фондів, бізнес-структур та іншими стейкхолдерами в рамках проблематики організації дослідницького та навчального процесу у вищих навчальних закладах Польщі.

Основні теми та зустрічі були присвячені: міжнародній співпраці університетів, відділам зовішніх зв`язків (відділ промоції), формуванню стратегії вищого навчального закладу та забезпечення інноваційності, популяризації вищої освіти (зокрема на прикладі точних і технічних наук), співпраці університетів і релігійні організації, трансферу технології, медицині в «традиційному університеті», розвитку унікальних спеціалізацій і спеціальностей,  юридичним умовам інноваційності в науці, системі дослідницьких грантів в Польщі, співпраці університету з містом, оцінюванню з метою розвитку, системі дидактичних грантів, трансферу технологій, оцінюванню якості освіти в польських вищих навчальних закладах тощо.

Згідно умов участі у проекті кожен з 26 учасників з університетів України має реалізувати власні мікропреокти пов’язані зі згаданими темами.

Підсумкова конференція за результатами реалізації мікропроектів запланована на травень 2018 року за участю представників профільних міністерств України та Польщі.