Кафедра фізичного виховання

Фізична культура та спорт є невід’ємною частиною навчального процесу студентів університету. З часу заснування університету організаційна структура та методи фізичного виховання неодноразово змінювались.

Кафедра фізичного виховання є однією з найстаріших кафедр університету, яка була офіційно створена навесні 1948 року. З дня відкриття по 1958 р. кафедру очолював Іван Тимофійович Собенко. З 1958р. по 2013р. завідувачем кафедри був кандидат педагогічних наук, професор, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України Михайлович Степан Олександрович.

Нагородження переможців та призерів з легкоатлетичного кросу проводить професор кафедри фізичного виховання Михайлович С.О.

З травня 2013 року загальноуніверситетську кафедру фізичного виховання очолив кандидат педагогічних наук, доцент, майстер спорту України з легкої атлетики Іван Іванович Маріонда.

На сьогоднішній день професорсько-викладацький склад кафедри налічує 31 висококваліфікованих фахівців, які професійно поєднують навчальну роботу зі спортивно-масовою та науковою, до якої залучають і студентів. А саме: 2 професори, 3 доценти, 2 кандидати педагогічних наук, 2 кандидати наук з фізичного виховання, 19 старших викладачів та 9 викладачів. З них: 2 Заслужених працівника фізичної культури і спорту України та 7 майстрів спорту.

Кафедра фізичного виховання здійснює такі основні види діяльності: навчально-виховну, науково-методичну та спортивно-масову.

Основним завданням кафедри сьогодні є удосконалення навчально-методичної роботи з фізичного виховання та наближення навчального процесу до освітніх норм і стандартів Болонської системи, а також впровадження сучасних наукових і спортивних тенденцій у формування здорового способу життя студентської молоді та формування у студентів основ теоретичних знань, практичних і методичних здібностей з фізичного виховання, набуття студентською молоддю досвіду в застосуванні здобутих цінностей впродовж життя в особистій, навчальній, професійній діяльності, в побуті та сім'ї.

Студенти університету протягом усього терміну навчання мають змогу вдосконалювати свою фізичну форму, використовуючи спортивну інфраструктуру університету: навчально-спортивний комплекс «Буревісник», який поєднує 2 спортивних зали, стадіон і один з кращих плавальних басейнів області.

Відкриття 64-ої спартакіади  ДВНЗ "УжНУ"

Великою популярністю користується загальноуніверситетська Спартакіада серед студентів, яка проводиться з 1950 року. Зараз до її програми входять змагання з легкоатлетичного кросу, баскетболу, волейболу, легкої атлетики, міні-футболу, настільного тенісу, шахів та плавання. Окрім цього проводиться Спартакіада серед викладачів та співробітників університету, а також спортивні турніри та свята майже на усіх факультетах.

Для студентів, які мають відповідну спортивну підготовку, працюють спортивні секції з 9 видів спорту. Збірні команди університету щорічно приймають участь у студентській Спартакіаді серед вищих навчальних закладів області, а провідні студенти-спортсмени – у спортивних змаганнях самого вищого рангу нашої країни, так і за її межами.

Студенти з порушенням стану здоров'я займаються в спеціальних медичних групах під керівництвом висококваліфікованих спеціалістів.

Кафедра фізичного виховання розміщена у спортивному комплексі «Буревісник», який є кращим серед ВНЗ області, що дає змогу якісно проводити заняття з фізичного виховання і будувати тренувальний процес з багатьох популярних видів спорту.

Відповідальний за інформацію: Маріонда Іван Іванович
Дата оновлення сторінки: 05.08.2015